Deniz Baykal iktidara karşı fren gerektiğini belirtti

Deniz Baykal iktidara karşı fren gerektiğini belirtti.13470
  • Giriş : 04.05.2008 / 13:23:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 13:27:30

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi'nin Türkiye için önemli olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal mahkemeyi, 'sayısal çoğunluğu olan ve bu çoğunluğa dayanarak ne istersem yaparım diyen bir iktidara karşı fren gerektiğini' belirterek savundu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Gümüldür'de çok amaçlı spor salonunun açılışını yaptı. Törende yaptığı konuşmada, Anayasa Mahkemesi'nin Türkiye için önemli olduğuna vurgu yapan Baykal, "Nüfusu 2 binin altında kaldığı için Gümüldür Belediyesi'nin kapatılması sözkonusu. Bu yanlışı Anayasa Mahkemesi'ne taşıdık. Anayasa Mahkemesi'nin bu yanlışı düzeltmesini bekliyoruz. Anayasa Mahkemesi bu yanlışı düzeltirse bu memlekette Anayasa Mahkemesi yararlı mıdır, değil midir? Hukuk tanımayan iktidara karşı sayısal çoğunluğum var, ne istersem yaparım diyen iktidara karşı bir fren lazım değil mi?" diye sordu.

Bu gidişin iyiye gidiş olmadığını ve ekonominin kötüye gittiğini anlatan Baykal, "Özellikle gübre fiyatlarında inanılmaz bir artış var. Bu ülkede gübre kralları ortaya çıktı. Dünyanın en yüksek faiziyle borçlanıyoruz. Bu iktidar 220 milyar Dolar'la devraldığı borcu 500 milyar Dolar'a çıkardı" dedi.

Çok amaçlı spor salonunun açılışını yapan Baykal Güzelbahçe'ye hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious