Deniz Baykal mitingde, Zeki Sezer sel bölgesinde

Deniz Baykal mitingde, Zeki Sezer sel bölgesinde.13995
  • Giriş : 23.06.2007 / 13:21:00

Sezer, CHP mitinglerine katılmak yerine sele maruz kalan köylerde incelemelerde bulunmayı tercih etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri'ne CHP çatısı altında giren DSP'nin Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP mitinglerine katılmak yerine sele maruz kalan Bala'nın köylerinde incelemelerde bulunmayı tercih etti.

CHP-DSP seçim ittifakının sağlanmasının ardından Mersin'deki CHP mitingine katılarak Deniz Baykal ile birlikte seçim startı veren Zeki Sezer, halen partisinin genel başkanı olması nedeniyle mitinglere katılmamayı tercih etmişti.

Partisi seçimlere girmeyecek olan Zeki Sezer, bizzat seçim çalışmalarına katılamadığı için aşırı yağışlar nedeniyle sel olaylarının yaşandığı Ankara'nın Bala ilçesinin köylerini gezdi. Suyugüzel ve civarındaki köyleri gezen Sezer, burada köylülerin dertlerini dinleyerek sel bölgesinde incelemelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 22 Temmuz seçimlerin nedeniyle yurdun çeşitli illerinde miting düzenlerken Baykal ile ittifak yapan ancak partisi seçime girmeyecek olan Zeki Sezer, sele maruz kalan köylerin afet kapsamı içine alınmasını istedi.

Yetkililerle bu konuyu konuşacağını söyleyen Sezer'e köylülerin ilgisi yoğun oldu. Köylülerle tek tek ilgilenen Sezer'e köylüler tarafından ayran ikram edildi. İncelemeleri tamamlayan Sezer daha sonra partililerle birlikte sel bölgesinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious