Deniz Baykal ne zaman bırakacak?

Deniz Baykal ne zaman bırakacak?.10635
  • Giriş : 16.12.2008 / 23:45:00

Solda herkesin ortak tek merakı vardır: Baykal ne zaman bırakacak? CHP Lideri bu sorunun cevabını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1973 yılından itiraben CHP'nin içinde yer alan ve bazı kesimler tarafından artık CHP'nin başından ayrılması gerektiği dile getirilen Deniz Baykal ne zaman ayrılacağını daha doğrusu ayrılmayacağını açıkladı. Kendine İsmet İnönü'yü örnek aldığını söyledi yani "Ölene kadar siyasetteyim" dedi...

NE ZAMAN BIRAKACAK?

CNN Türk'te yayınlanan Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'nin konuğu CHP Lideri Deniz Baykal'dı... Baykal "Ben siyasete hiçbir zaman bir kariyer olarak bakmadım" diyerek başladığı cümlesinin sonunda en çok merak edilen soruya da yanıt vermiş oldu. "Ne zaman bırakacak?"

ÖRNEĞİ İSMET İNÖNÜ VE DEMİREL

Baykal önce "Siyaseti inandığın ilkeler doğrultusunda bir görev bilinciyle yaptım" dedi ve eski siyasetçilerden bir örnek gösterdi. "İsmet İnönü benim söylediğim siyaset anlaşıyışla yapar. Yok 'kenara çekil', yok 'yaşlandı' sözlerini duymamıştır ve inandığı şeylerin peşinden gitmiştir" diyerek İsmet İnönü gibi ölene kadar siyasette kalacağının sinyalini verdi.

ERDOĞAN'A DOKUNDURMA

CHP liderinin ikinci örneği ise Süleyman Demirel'di. "O da inançları peşinde giden, yılmayan bir siyasetçidir. Cumhurbaşkanlığı yaptı, hala siyasetin içinde..."

Deniz Baykal Erdoğan'a dokundurmadan da geçmedi. "Bazıları 'ben düşersem ayrılırım' diyor. Çünkü muhalefet zor iştir."

Son sözleri ise şöyle oldu: "Ben her zaman siyasetin içinde olurum. Bazen partinin içinde, bazen partinin başında gücüm yettiğince siyaset yaparım…"

İSMET İNÖNÜ 87 YAŞINDA BIRAKTI

1884 doğumlu İsmet İnönü 1922'de hariciye olarak başladığı siyasi hayatına çeşitli dönemlerde Başbakanlık yaparak devam etti. Atatürk'ün ölümünün ardından Cumhurbaşkanlığı görevine getirildi. Cumhurbaşkanlığı'nın ardından yeniden CHP'nin başına geçti ve 1972 yılına kadar aktif siyaset yaptı. 1973 yılında da öldü. Öldoğünde 88 yaşındaydı

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*