Deniz Baykal TOBB'da ateş püskürdü

Deniz Baykal TOBB'da ateş püskürdü.11952
  • Giriş : 27.05.2007 / 13:28:00

Hükümetin kurumlarla kavgalı olduğunu savunan Baykal, Erdoğan'ı kriz çıkarmakla suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, TOBB'un 62. Genel Kurulu'nda konuşuyor. Baykal'ın sert açıklamaları özetle şöyleydi:

Başbakan sıradışı bir telaş ve kaygı içinde konuşuyor. Demokrasi kimsenin babasının malı değildir. Milli irade tartışmasını 80 yıl önce çözdük. Kimse milli irade hamaseti yapmasın. iktidara gelenler cumhuriyet ve demokrasiyi unutmasınlar. Cumhuriyet ve demokrasi elele vermeli. Erdoğan'a milletin rotasıyla oynamayın uyarısı yapmıştı.

Laiklik tartışmasını senin Meclis Başkanın çıkarmadı mı? Sen desteklemedin mi? Devletin kurumlarına savaş açacaksın. Sonra da işadamalarına istikrarı bozma diyeceksin. Yok o dayatma yapacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde dayatma yapıldı. Türkiye şu anda bir siyasi gerilimin içine girdiyse bu süreci yürütemeyen başbakan nedeniyledir. Türkiye'nin yığınla sorunu varken cumhurbaşkanlığı seçimi sorun haline getirildi.

Siyaset ile güvenlik güçlerinin farklı konumlarda olması büyük tehlike Hükümet Silahlı Kuvvetler yetki istesin verelim diyor. Kime? Medyaya söylüyor. Dolmabahçe'de üç saat görüştünüz. Bunları konuşmadınız mı? Sayın Başbakan böyle mesajlar göndereceğine, o görüşmede neler konuştuklarını halka açıklasınç

Cumhurbaşkanı ile üç saat yan yana oturuyor. Birbirlerine selam bile vermiyor. Türkiye'de devlet ile milletin çatışmasına son verecek iktidar şart... Artık yeni bir iktidara ihtiyaç var. AKP'ye teşekkür ediyoruz.

Siyaset ve ticaret ilşkisi yeniden düzenlenmelidir. Devleti kişisel ilişkilerin tutsağı olmaktan kurtarmak gerekir. Milletvekili dokunulmazlığı daraltılmalıdır.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious