Deniz Baykal ve Büyükanıt neleri görüştü?

Deniz Baykal ve Büyükanıt neleri görüştü?.17115
  • Giriş : 14.08.2008 / 17:22:00

CHP lideri Baykal, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın ziyaretine ilişkin konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baykal'a görüşmenin niye bu kadar uzun sürdüğü soruldu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın ziyaretine ilişkin, ''Görevini tamamlayan bir Genelkurmay Başkanı'nın, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'na veda ziyareti çerçevesinde yapılmış kapsamlı bir değerlendirme oldu'' dedi.

Baykal, Orgeneral Büyükanıt'ın, CHP Genel Merkezi'nden ayrılışının ardından bir grup gazeteciyle yaptığı sohbette, görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin terörle mücadelesi ve Gürcistan'da yaşanan olaylar başta olmak üzere dış politika ve güvenlik konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Baykal, ''Görevini tamamlayan bir Genelkurmay Başkanı'nın, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'na veda ziyareti çerçevesinde yapılmış kapsamlı bir değerlendirme oldu'' dedi.

Gazetecilerin, ''Herhangi bir kırgınlık var mıydı?'' sorusu üzerine Baykal, daha önce olduğu gibi görüşmede de bu yönde bir tespitinin bulunmadığını ifade etti.

Baykal, ''Büyükanıt'a alınan zırhlı araç konusu gündeme geldi mi?'' sorusuna da ''Medyanın ilgilendiği konuların çok ötesinde Türkiye'nin sorunlarını temel alan bir anlayış içinde görüşme gerçekleşti'' karşılığını verdi.

Baykal, görüşmenin uzun sürdüğüne dikkat çekilmesi üzerine de ''Biz çok sık bir araya gelmiyoruz. O nedenle uzun sürmüş olabilir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*