Deniz Baykal yeniden seçilince istifalar başladı

Deniz Baykal yeniden seçilince istifalar başladı.9611
  • Giriş : 30.04.2008 / 11:50:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yeniden genel başkanlığa seçilmesinin ardından Antalya'nın Alanya ilçesindeki parti teşkilatında istifalar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alanya'nın Güzelbağ CHP Belde Başkanı Cemal Şahin ve Demirtaş beldesinde 15 yıldır CHP Belde Yönetim Kurulu Üyesi olan Nevzat Uzun, partiden istifa ettiğini açıkladı. İstifaları değerlendiren CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, "Partide yaşanan istifaları doğal karşılıyorum." dedi.

Baykal'ın 10. kez başkan seçilmesinden dolayı Alanya partideki istifalarla çalkalandı. İlk istifa haberi CHP Güzelbağ Belde Başkanı Cemal Şahin'den geldi. Yaklaşık 7 yıldır belde başkanı olarak görev yapan Şahin, "CHP iktidarını babam görmedi. Ben de görmeden öleceğim, böyle giderse oğlum ve torunum da göremeyecek. Deniz Baykal'ın inatlaşması ve diretmeleri ile bu işlerin yürümeyeceği ortada. Bu nedenle partimden istifa ettim" dedi. 1970 yılında CHP'ye üye olduğunu kaydeden Şahin, Güzelbağ gibi kırsal bir kesimde CHP'yi ayakta tutmanın kolay olmadığının altını çizdi. CHP'nin inat ve diretmelerle hep muhalefette kalmayı sürdüreceğine inanan Şahin, tepki amacıyla partideki istifaların devam edeceğini ifade etti.

Demirtaş beldesi CHP Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Uzun da ani bir kararla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Baykal'ı isim vermeden 'hizipçilikle' suçlayan Uzun, 15 yıldır partiye üye olmasına rağmen iktidar yüzü görememekten yakındı. CHP'nin bundan sonra da iktidar yüzü göremeyeceğine inanan Uzun, "Hizipleşmenin olduğu yerde başarıya ulaşmamız çok zor. Bu yüzden CHP'den istifa ettim. Bu şekilde siyaset yapılmaz." dedi.

Bu son istifaları değerlendiren CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, ayrılan arkadaşlarının haklılık paylarının olduğunu söyledi. Kandemir, "Partide yaşanan istifaları doğal karşılıyorum. Onların da haklı yönleri vardır. Çünkü CHP'de genel başkanlık seçimi yapılmadı. Delegeler, Baykal'a güvenoyu verdi. Ancak beni kurultay delegesi yapmadılar. Bunun için ben de tepkimi göstermek amacıyla kurultaya katılmadım." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious