Deniz Baykal'dan 18 Mart mesajı

Deniz Baykal'dan 18 Mart mesajı.13529
  • Giriş : 17.03.2008 / 14:55:00

Baykal, Çanakkale Zaferi'nin 93. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Çanakkale Zaferi'nin ve Kurtuluş Savaşı'nın; bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadele ile kazanıldığını belirterek, ''Bölücülük ve irtica tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz günümüzde de laik Cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup koruyacağız'' dedi.

Çanakkale Zaferi'nin 93. yıl dönümünün gurur ve mutlulukla kutlandığını belirten Baykal, şunları kaydetti:

''Çanakkale'de düşman kuvvetlerine 'dur' diyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, gelecekte verilecek Kurtuluş Savaşı'yla dalga dalga yayılacak bağımsızlık ve özgürlük rüzgarının da habercisi oldular.

Ülkemize yönelik emperyalist saldırıyı püskürten ve 'Çanakkale geçilmez' dedirten şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizden hem bugünümüz, hem de geleceğimiz için alınması gereken ders, bağımsızlıktır, özgürlüktür, birliktir.

Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden Anadolu'nun dört bir yanından Çanakkale'ye gelen ve anayurdu savunmak için canını veren, kanını döken askerlerimiz, 93 yıl önce işgalcilere karşı omuz omuza mücadele ettiler. Çanakkale Zaferi de Kurtuluş Savaşı da bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadele ile kazanıldı.

Bölücülük ve irtica tehdidiyle karşı karşıya olduğumuz günümüzde de laik Cumhuriyetimiz ile kazanımlarını, ulusal birlik ve toprak bütünlüğümüzü aynı anlayışla savunup koruyacağız.

Bu inanç ve kararlılıkla Çanakkale Zaferi'nin 93. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious