Deniz Baykal'dan 2.2 trilyonluk soru

Deniz Baykal'dan 2.2 trilyonluk soru.9867
  • Giriş : 12.02.2009 / 23:05:00

CHP lideri Baykal, Topbaş’ın danışmanının soyulan evindeki kasasında bulunan 2.2 trilyonu gündeme getirerek, savcılara “Bu olayla ilgili ne yapılmıştır?” diye sordu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, VATAN'ın geçtiğimiz günlerde manşetinden duyurduğu “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın İmar Danışmanı'nın soyulan evinden alınan kasadan 2.2 trilyon çıkmasına” ilişkin haberin ardından savcıların harekete geçmemesini eleştirdi. Baykal, Parti Meclisi toplantısı öncesi gazetecilere şöyle konuştu:

Seçim hovardalığı yapıyor: Hükümet, seçim hovardalığı yapabilmek için, seçim gösterişi yapabilmek için, seçim rüşveti dağıtabilmek için, Türkiye'nin derli toplu, tutarlı, güven veren ekonomi programı oluşturmasına engel olmaktadır, karşı çıkmaktadır, ayak diremektedir. Hükümet artık ülkenin ekonomisini bırakmış, başka arayışlara yönelmiştir. Bu seçim hovardalığı arayışı, seçim rüşveti verme bekleyişi Türkiye'yi ekonomik bakımdan ciddi sıkıntıya sokmaktadır.

2.2 trilyon nereden bulunmuş?: AKP hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir iktidarda rastlanmayan ölçüde yolsuzluklara bulaştı. İktidar ve yandaşlarının devlet olanaklarını sorumsuzca kendi çıkarları için kullanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde danışman olarak görev yapan kişinin evine hırsızlar giriyor ve kasadan 2.2 trilyon çalıyor. Gazetelere haber olarak yansıyor. Savcılar harekete geçti mi? Bu kişinin serveti ne kadardır? Bu olayla ilgili ne yapılmıştır?

Yardımlar sürüyor: Vatandaş evine ekmek götüremez haldeyken, her gün işsiz kalırken, bir yandan da AKP seçim hovardalığıyla kampanya götürüyor. Böyle demokrasi olmaz, böyle siyaset olmaz. Yüksek seçim Kurulu karar alıyor, Başbakan'ından bakanına herkes, 'bu bizi ilgilendirmez' diye YSK'na meydan okuyor. Bir hukuk skandalı, bir hukuk krizidir.

ERDOĞAN'IN 'BOYKOT' ÇAĞRISINA YANIT

“Yalan yazan gazeteler yokluğa mahkum edilse, Türkiye'de kaç gazete kalır? Basınımıza saygı içinde söylüyorum. Çünkü bazen hayatın akışı içinde gerçek olmayan şeyler yazmak kaçınılmaz olabilir. Bundan yarar görerek yalan yazmak ayrı, yalan yazmak ayrı. Basın özgürlüğünden kaynaklanan olumsuzlukların çözümü yine basın özgürlüğüdür. Ortada yalan yazma varsa doğrusunu yazacak birisini bulursun.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*