Deniz Baykal'dan mutluluk dersleri

Deniz Baykal'dan mutluluk dersleri.9867
  • Giriş : 24.10.2008 / 14:52:00

Deniz Baykal, Alevi'si, Sünni'si ile Çerkez'i, Türk'ü ile ayrım yapmamanın önemine işaret ederek, 'Gençlerimize hepimizin aynı milletin parçası olduğumuzu öğretmek zorundayız' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yeni kuşaklara eğitim borçlu olduklarını belirterek, ''Başkalarının da hakkı olduğunu, başkalarının hakkına el uzatmamayı öğretmek zorundayız'' dedi.

Baykal, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam tarafından kentte yaptırılan eğitim uygulama okulunun açılış törenine katıldı.

Baykal, açılışta yaptığı konuşmada, mutluluğun, insanın kendisiyle sınırlı olduğu zaman gerçek bir ''mutluluk'' olmayacağını, kendisi için yaşanıldığı sürece ulaşılan hedeflerin de ''mutluluk'' tanımına girmeyeceğini ifade etti.

Kişinin, kendisinin ötesini görerek, kendisinin ötesindeki insanlarla birlikte herkesin yapabileceği bir şeyler olduğuna işaret eden Baykal, ''Yeni kuşaklara eğitim borçluyuz'' dedi.

Gelecek kuşaklara, iyi eğitimin yanı sıra iyi ahlakı da vermeleri gerektiğini, iyiyi, doğruyu, helalin ne olduğunu öğretmekle yükümlü olduklarının altını çizen Baykal, ''Başkalarının da hakkı olduğunu, başkalarının hakkına el uzatmamayı öğretmek zorundayız'' diye konuştu.

Baykal, Alevi'si, Sünni'si ile Çerkez'i, Türk'ü ile ayrım yapmamanın önemine işaret ederek, ''Gençlerimize hepimizin aynı milletin parçası olduğumuzu öğretmek zorundayız'' dedi

-''İZMİR'DE OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ORANI YÜZDE 35'LERE ÇIKTI''-

İzmir Valisi Cahit Kıraç ise İzmir'de yapımı süren okulların yaklaşık yüzde 40'ının hayırseverlerle birlikte yapıldığını söyledi.

İzmir'de mesleki eğitimin genel eğitime oranının yüzde 45'ler seviyesinde olduğunu aktaran Kıraç, bu rakamın, Türkiye genelinde yüzde 35 seviyesinde olduğunu, AB ortalamasının ise yüzde 80-85 olduğunu ifade etti.

Kıraç, kentteki okul öncesi eğitim oranını yüzde 15'lerden 35'lere çıkardıklarını, hedeflerinin ise yüzde 50'ye çıkması olduğunu söyledi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Seyfeddin Yılmaz da ilde okul yapımına ilişkin hayırseverlerle bugüne kadar 109 protokol imzalandığını, bu kapsamda kente bin 376 derslik kazandırıldığını, ayrıca yarsa bağışları gerçekleştiğini ve bu bağışların toplam tutarının 134 milyon YTL'ye ulaştığını bildirdi.

Okulu yaptıran İzmir Milletvekili Susam ise konuşmasında eğitimin önemine işaret etti. Babasının kendisine, ''Ben ilkokul bitirdim, diplomamı da tarladan çağırıp verdiler, sen oku'' dediğini ileten Susam, babasının ne demek istediğini üniversiteyi bitirdiğinde anladığını söyledi.

Susam, eşi ve babası adına birer okul daha yaptırmayı istediğini belirtti

Konuşmaların ardından, Mehmet Ali Susam Eğitim Uygulama Okulu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyfeddin Yılmaz tarafından eğitime açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*