Deniz Baykal'dan şehit ailesine destek

Deniz Baykal'dan şehit ailesine destek.13459
  • Giriş : 01.06.2009 / 01:30:00
  • Güncelleme : 31.05.2009 / 23:42:02

Baykal, mayın patlaması sonucu şehit olan Piyade Er Demirci'nin Mamak'taki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baykal ile Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş Derbent Mahallesi'nde oturan erin acılı ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Baykal ve beraberindekilere eve girişinde lokum ve gül suyu ikram edildi.

Eve gelişinde önce baba Halil Demirci ile bir süre sohbet eden Baykal, şehit Piyade Er Deniz Demirci'nin herhangi bir mesleğinin olup olmadığını sordu. Baba Demirci, oğlunun tezkere aldıktan sonra öğrenim görmek istediğini belirterek, ''Benim sizden, Başbakandan, MHP ve BBP genel başkanlarından isteğim, meclisteki 21 milletvekilini susturmanızdır. Bu adamları susturun, teröre çare bulun. Bu 21 milletvekilinin çocukları benim çocuklarımdan daha kötü durumlara düşsünler. Benim çocuğuma Türk bayrağı nasip oldu, onların çocuklarına Türk bayrağı nasip olmasın'' diye konuştu.

Baba Demirci'nin bu sözleri üzerine Baykal, ''Terörle mücadelede birlik olmak zorundayız. İşin özü budur. Türkiye'de bu tür olayların alelade, günlük olaylar haline dönüşmemesi lazım. Can azizdir. Ateş düştüğü yeri yakar. Sizleri çok iyi anlıyorum'' dedi.

Türk milletinin huzur ve barışı için askerlerin vatan toprağını koruduğunu ifade eden Baykal, bu sayede herkesin namusundan, şerefinden ırzından emin olarak yaşadıklarını dile getirdi. Şehit olanların, hayatlarını vatanları uğruna verdiklerinin bilincinde hareket ettiklerini kaydeden Baykal, Türkiye'nin her yerinde zaman zaman şehit verildiğini, şehitlere ve ailelerine şükran ve minnet duyduklarını belirtti.

Şehit cenazelerine ve taziye ziyaretlerine milyonlarca insanın hassasiyetini anlatmak için geldiklerini vurgulayan Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Herkes size şükran ve saygı duyuyor. En büyük şeref sizlere ait. İnşallah gerekli tedbirler alınır. Hepimiz bu konuda gayret içindeyiz. İşin ciddiyetini biliyoruz. Bu bir milli davadır. Mutlaka çözüm bulmak zorundayız. Bu el birliğiyle yapılacak bir iştir. Bu şehitler tüm milletin, hepimizin evladıdır.''

Baykal, daha sonra kapının önünde bekleyen anne Raziye Demirci ve akrabalarının yanına gitti. Acılı anne Demirci, ''10 senedir köpeği niye besliyorlar? Apo'yu assınlar. Mecliste PKK istemiyoruz. Biz yandık, başka analar yanmasın'' diye konuştu.

Acılı anneyi sakinleştirmek için eve girmesini sağlayarak bir süre baş başa görüşen Baykal, şehit Piyade Er Deniz Demirci'nin şehit olmadan 1,5 ay önce çektirdiği çerçevelenmiş fotoğraflarına bakarak, aileyi teselli etmeye çalıştı.

Bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bingöl'deki konuşmasında muhalefeti şehitlerle ilgili konularda eleştirdiğini ifade ederek, bu konudaki görüşlerini sorması üzerine Baykal, ''Başbakan ile şehit evinde tartışma yapmam. Bu tür soruların yeri değildir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*