Deniz Baykal'ı istifaya çağıran Mustafa Sarıgül iddialı

  • Giriş : 27.07.2007 / 14:40:00

Mahkemeden CHP'ye geri dönüş vizesi alan Mustafa Sarıgül, kararın hemen ardından adaylığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olağanüstü kongreyi beklemeden “Baykal ve CHP yönetiminin derhal gitmesini” isteyen Sarıgül, Baykal’ın İstanbul’da miting yapamadığını belirterek, kendisinin 500 bin kişilik miting yapabileceğini iddia etti.

CHP’nin seçim yenilgisini merkez sağa açılmaya ve program üretememeye bağlayan Sarıgül, “Genel merkez İnönü’lerden, Öymenler’den, Sarıgül’lerden yardım istemek yerine, Lütfullah Kayalar’ı vitrine çıkardığı için bu sonuç kaçınılmaz olmuştur” dedi.

CHP’nin seçim kampanyasında Atatürk’ü ve Cumhuriyeti istismar ettiğini söyleyen Sarıgül, “Atatürk ve Cumhuriyeti’ni seçim terazisinde tartmak siyasi bir cinayettir. Halkımız bunu mahkum etmiştir” diye konuştu.

İstanbul’da miting yapılmamasını da eleştiren Şişli Belediye Başkanı, talep edildiği takdirde 500 bin kişilik bir mitingi planlayabileceğini de belirtti.

Önümüzdeki günlerde Karadeniz, Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yurttaşlarla biraraya geleceğini açıklayan Sarıgül ve arkadaşları “Fırat nehridir, ne kadar baraj yaparlarsa yapsınlar taşar gider” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious