Deniz Baykal'ı nasıl kandırdılar?

Deniz Baykal'ı nasıl kandırdılar?.13598
  • Giriş : 10.11.2008 / 18:35:00

Dün 3500 kişinin CHP'ye katıldığı törende konuşan Baykal, AKP'li Meclis ve İlçe yönetim kurulu üyelerine de rozet taktı. Fakat durum farklı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Deniz Baykal'ın dün Eyüp'te, AK Parti'li 5 Belediye Meclis Üyesi ile 2 AK Parti Eyüp İlçe Yönetim Kurulu üyesinin CHP'ye geçtiğin açıkladı. Fakat AK Parti'den bugün yapılan açıklamada, AK Parti'li belediye meclis üyesi ve ilçe yönetim kurulundan hiç kimsenin istifa edip CHP'ye katılmadığı açıklandı. Konuyla ilgili görüştüğümüz CHP İstanbul İl Başkalığı da AK Parti'yi yalanladı ve topu Anadolu Ajansı'na attı.

Deniz Baykal'ın dün Eyüp Alibeyköy'de 3 500 kişinin CHP'ye katıldığı törende, AK Parti'li Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Eyüp İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de partisine katıldığını söylemesi üzerine bir açıklama yapan AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Seçkin Turan böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Anadolu Ajansı (AA) kaynaklı haberimizde geçen bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirten İlçe Başkanı Turan , “Bu haberin gerçekle yakından uzaktan bir ilgisi olmayıp, herhangi bir Belediye Meclis Üyemiz veya Yönetim Kurulu üyemiz CHP'ye katılmış değildir.” dedi.

YÖNETİM YENİ BELİRLENDİ İSTİFA YOK

Deniz Baykal'ın AK Parti'li Belediye Meclis Üyesi diye tanıttığı kişilerin daha önce AK Parti saflarında yer aldığı ve yedek üye olarak görev yaptıkları öğrenildi. Kongresini daha birkaç gün önce yapan AK Parti Eyüp İlçe Teşkilatı'nın yönetim listesini yeni oluşturduğu belirtilirken, yeni yönetimden hiçbir üyenin istifa etmediği açıklandı. CHP liderinin bu sözlerinin, AK Parti'li Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri arasından rahatsızlığa sebep olduğu öğrenilirken, yaklaşan seçimler öncesi böyle bir açıklamanın çok manidar olduğunu belirtildi.

AA YANLIŞ GEÇMİŞ OLABİLİR

Öte yandan konuyla ilgili olarak haber7.com bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanlığı da, böyle bir katılımın olmadığını belirterek AK Parti'yi doğruladı. CHP İstanbul İl Merkezi Basın müşavirliği, Anadolu Ajansı'nın servis ettiği haberde bir yanlışlık olduğunu ve konuyla ilgili bir açıklamanın yapılacağını duyurdu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün Eyüp'ten 5 AK Partili Belediye Meclis Üyesi ile 2 AK Parti Eyüp İlçe Yönetim Kurulu Üyesinin yakınları ve çevreleriyle CHP'ye birlikte geldiğini belirtmiş, geçen seçimde AK Partili olan 3 bin 500 Erzurum kökenli Eyüp seçmeninin, Türkiye'ye sahip çıkmak adına CHP'ye katıldığını ifade etmişti.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*