Deniz Baykal'ın terörü bitirme formülü!

Deniz Baykal'ın terörü bitirme formülü!.9867
  • Giriş : 02.09.2008 / 01:15:00
  • Güncelleme : 02.09.2008 / 00:14:19

Baykal, terörle, “senin teröristin kötü, benim teröristim iyi” anlayışının terk edilerek mücadele edilebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Başkanı Baykal, Dünya Barış Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Herşeyden önce barış insanlıktır, sevgidir, dostluktur, kardeşliktir. Dünya Barış Gününde Atatürk'ün 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' özdeyişi de rehberimizdir” dedi. Başta Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgede ve dünyanın değişik ülkelerinde barışı korumanın her gün biraz daha zorlaştığına dikkat çekerek, şöyle dedi:

“İşte bu koşullarda barışı savunmak çok daha anlamlı ve önemlidir. Ama biliyoruz ki, ben barış istiyorum demekle barışçı da olunmaz, barış da sağlanamaz. Kalıcı ve gerçekçi bir barıştan yana olanlar, insan hakları ihlallerine, işgallere, silahlı çatışmalarla terörist saldırılara da ilkeli ve kararlı olarak karşı çıkmalıdırlar. Yani barışı dilemekten daha fazlasını yapmalı, barış için daha fazla sorumluluk almalıdırlar.

Günümüzde barışın en büyük düşmanlarından birı olan terör örgütleriyle mücadele de ancak, senin teröristin kötü, benim teröristim iyi anlayışı terkedilerek kazanılabilir. Bu duygu ve düşüncelerle dünya barış gününü kutluyor, başta bölgemize olmak üzere, bütün dünyaya kalıcı barış diliyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*