Deniz Baykal'ın umudu Abdullah Gül'de

Deniz Baykal'ın umudu Abdullah Gül'de.7067
  • Giriş : 05.07.2009 / 20:13:00

Başbakan Erdoğan'ın 'Ortamı gerginleştiriyor' diye suçladığı Baykal Edirne'den cevap verdi, 'Umudum Gül'de' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Türkiye de yaşanan gerilimi sanki başbakan ve hükümet değil de muhalefet partisi yaratıyormuş izlemini yaratıyor. Bunun gerçekle alakası yok'' dedi.

Baykal, 648. Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinliğini izlemek için beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Genel Sekreter Önder Sav ve Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu ile birlikte helikopterle Edirne'ye geldi.

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'nde Baykal'ı, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP Edirne milletvekilleri Rasim Çakır ve Bilgin Paçarız, Tekirdağ milletvekilleri Faik Öztrak ve Enis Tütüncü, CHP Edirne İl Başkanı Nejat Gencan ile partililer karşıladı.

Daha sonra parti otobüsüyle yağlı güreşleri izlemek için Sarayiçi'ne geçen Baykal, yol boyunca vatandaşlara el sallayarak, selam verdi. Sarayiçi'nde başpehlivanlık güreşlerini izleyen Baykal, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine ve CHP'ye saldırarak Türkiye'nin yaşadığı sorunlar karşısındaki sorumluluğunu gizlemeye çalıştığını iddia eden Baykal, ''Çok anlamsız şeyler söylüyor, boş konuşuyor. Türkiye'de yaşanan gerilimi sanki başbakan ve hükümet değil de muhalefet partisi yaratıyormuş izlemini yaratıyor. Bunun gerçekle alakası yok'' dedi.

''Bir muhalefet partisi orduya el atabilir mi, bu mümkün mü?'' diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, şunları kaydetti:

''Sorun başbakanın aldığı kararlardan kaynaklanıyor. Bir süre önce bir gece yarısı operasyonu ile ilgili kurumlara haber vermeden kamuoyu ile paylaşılmadan, konunun iç yüzünü açıkça anlatmadan, kelime oyunlarıyla gece baskını düzenlendi. Bu baskında bir yasa çıkartıldı ve kıyamet koptu. Bu kadar kamuoyunun değerlendirmesinin dışında gece yarısı darbesinin yapılmasının şık düşmediği tespit edildi. Bu muhalefete özgü bir rahatsızlık değil. Aklı başındaki AKP'liler de bundan rahatsız oluyor. Karar Cumhurbaşkanındadır. Umut ediyorum, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'yi rahatlatacak bir karar alacaktır, almalıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*