Deniz Feneri 4 bin kişiyi giydirecek

Deniz Feneri 4 bin kişiyi giydirecek.6637
  • Giriş : 26.05.2009 / 18:58:00

Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları kapsamında Şanlıurfa'da stant açan Deniz Feneri Derneği, muhtaç olan aileleri giydirmek için Giyim Mağazası açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Otogarın karşında hizmet verecek olan Deniz Feneri Giyim Mağazasının açılışına Vali Vekili Yıldıray Malğaç, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kılıç, Deniz Feneri Derneği Genel Sekreteri Recep Koçak, Deniz Feneri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Bayhan ile vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Vekili Yıldıray Malğaç, Deniz Feneri Derneğinin geçtiğimiz yıl da aynı mağazayı vatandaşların hizmetine sunduğunu hatırlatarak, hizmetin geleneksel hale geldiğini söyledi. Giyim Merkezinde ihtiyaç sahiplerinin giyineceğine dikkat çeken Malğaç, “Bunlar güzel hasletler. Deniz Feneri Derneğinin öncülük ettiği bu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Merkezin Şanlıurfa'ya hayırlı olmasını ve ihtiyaç sahiplerinin eksikliklerini gidermesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından mağazanın açılışını, Vali Vekili Yıldıray Malğaç, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kılıç ve Deniz Feneri Derneği Genel Sekreteri Recep Koçak yaptı. Deniz Feneri Derneği Giyim Mağazasını gezen Yıldıray Malğaç mağazada incelemelerde bulundu.

Vali Vekili Yıldıray Malğaç, Deniz Feneri Derneğinin “Bin Bir Çocuk Bin Bir Dilek” Projesi kapsamında Derneğe mektup yazan bir öğrenciye bisiklet verdi.

Vedat adındaki ilkokul öğrencisi çocuğa bir bisiklet veren Malğaç, çocuktan karnesinin iyi olmasını istedi.

Bu arada Türkiye'nin 9 ayrı ilinde vatandaşlara hizmet veren Giyim Mağazası, Şanlıurfa'da 1 ay boyunca açık kalacak ve 4 bin kişiyi giydirecek. Daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerine verilecek olan elbiseleri, vatandaşlar istedikleri gibi seçip alabilecek.

KARAKÖPRÜ İMKB İLKÖĞRETİM OKULU BAHAR ŞENLİKLERİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İlimiz Merkez Karaköprü İMKB İlköğretim Okulu 27 Mayıs Çarşamba günü saat 10.30'da Bahar Şenlikleri düzenlenecek olup, Okul-Sodes işbirliği ve Sayın Vali Yardımcısı Mehmet Özel'in katkıları ve katılımıyla öğrencilere diktirilen yazlık kıyafetler dağtılıcaktır.

18. MÜZE KURTARMA KAZILARI VE MÜZE MÜDÜRLERİ TOPLANTISI SEMPOZYUMU

İl Kültür Müdürlüğünden Yapılan açıklamaya göre, 2008 yılında Müdürlüğümüz Arkeologları Erman BEDİZ, Murat KIRBAŞ ve Çamlıdere İlköğretim Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Murat ERGİN ile birlikte “Benim Müzem” adlı bir sergi projesi hazırlanmıştı. Bu proje kapsamında öğrenciler tarafından yapılan Müzemiz ve Urfa yöresine ait tarihi eserlerin imitasyonları Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galeri'sinde sergilendikten sonra 10 Haziran 2008 tarihinde Müzemizin arka bahçesine İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcımız Sait ÖZGÜR, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, Basın Mensupları ve Çamlıdere İlköğretim Okulu'nun katılımlarıyla 2009 yılı Müzeler Haftasında bilimsel kazı teknikleri ile öğrencilerle birlikte tekrar çıkartılmak üzere gömülmüştü.

Söz konusu proje basın yoluyla kamuoyu tarafından duyulunca çok büyük bir ilgi görmüş ve Ankara Mimarlar ve Mühendisler Odası tarafından çocuklara yönelik düzenlenen etkinliğe Müdürlüğümüz davet edilmiş ancak iş yoğunluğu sebebiyle katılım sağlanamamıştır.
2009 yılında Sivas'ta düzenlenen 18. Müze Kurtarma Kazıları ve Müze Müdürleri toplantısı sempozyumunda “Benim Müzem” isimli projemizin sunumu yapılmış ve bu proje Bakanlığımızca ödüle layık görülmüştür. 18 Mayıs 2009 tarihinde Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesinde kutlanacak olan Müzeler Haftası etkinliğine Müze Müdür Vekilimiz, Erman BEDİZ verilecek ödülü almak üzere Bakanlığımızca Ankara'ya davet edilmiş ve plaket alınmıştır.

Yine aynı proje kapsamında 2008 yılında Müzemizin arka bahçesine gömülen imitasyon eserler, Müzemiz Arkeologları gözetiminde bilimsel kazı yöntemleri kullanılarak kardeş okul seçilen, Yenişehir İlköğretim Okulu öğrencileri ve Çamlıdere İlk Öğretim Okulu öğrencileri ile İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sait ÖZGÜR, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi ŞAHİN ile Ticaret ve Sanayi Odası temsilcisinin katılımı ile 26 Mayıs 2009 tarihinde saat 09.30 da Müzemizin arka bahçesine gömüldüğü yerden çıkarılmıştır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*