Deniz Feneri iftirasına en güzel cevap

Deniz Feneri iftirasına en güzel cevap.6637
  • Giriş : 06.10.2008 / 23:47:00
  • Güncelleme : 06.10.2008 / 23:47:27

İftiracılara, kayyuma devredilen Deniz Feneri e.V'nin bağışcılarından olan gurbetçi Kök cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'da sonuçlanan Deniz Feneri e.V davasının ardından derneğin tüm mal varlığı, Alman Federal Mahkemesi tarafından oluşturulan kayyuma devredildi..

Kayyum, yurtdışında yaşayan bağışçıların ellerinde bağış yaptıklarına dair belgelerin olması halinde bağışlarını tekrar alabileceklerini ilan ederken, kalan miktarın ise Alman Kızılhaç'ına devredileceğini açıklamıştı.

Bizlere haber7.com iletişim formundan ulaşan Almanya'da yaşayan bir Deniz Feneri gönüllüsü olan Yalçın Kök, iftiracılara belki de en güzel cevabı verdi.

Dönemler içinde yaklaşık 2 bin EURO bağışta bulunan Kök, elinde bulunan makbuzları, kayyuma başvurarak, bağışını alıp, Türkiye Deniz Feneri'ne bağışlayacağını söyledi.

Kök, 'Ben o paraların doğru yerlere harcandığını biliyorum. Yaptığım yardımlardan dolayı dernek tarafından bir plake ile onurlandırılmıştım. Telefon satışı yaptığım bir iş yerim var. Müşterilerime de Deniz Feneri'nin yaptığı iyilikleri anlatarak onları bağış yapmaya çağırdım. Bu iyilik hareketi devam etmeli. Bu sebeple, elimdeki hesap özetleri ile Alman bankaları üzerinden Deniz Feneri e.V'ye yapmış olduğum yaklaşık 2 bin EURO'yu bulan bağışlarımı alıp, Türkiye Deniz Feneri'ne gönderme ihtiyacı duydum' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*