Deniz Fenerin'den Gülnar'a yardım!

Deniz Fenerin'den Gülnar'a yardım!.13383
  • Giriş : 19.07.2008 / 17:59:00

Deniz Feneri Derneğince, Mersin'in Gülnar ilçesindeki orman yangınından etkilenen ailelerin barınma sorununu çözmek için bölgeye 24 prefabrik ev daha gönderildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Derneğin Projeler Sorumlusu Bahri Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Temmuz Pazartesi günü Gülnar ilçesine bağlı Kavakoluğu köyü yakınlarında başlayıp 3 gün süren ve 3 bin hektarlık alanı etkileyen orman yangınından zarar gören vatandaşlar için seferber olduklarını söyledi.

Mağdur olan yöre halkının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmalara devam ettiklerini anlatan Bilgin, ''Süren barınma sorunu için gönderdiğimiz 61 prefabrik ev sayısını artırdık'' dedi.

Bilgin, montaj işlemi devam eden yeni prefabrik evlerin yarın vatandaşlara teslim edilmeye başlanacağını söyledi.

Prefabrik evlerin yanı sıra Delikkaya köyüne 2 adet 10'ar tonluk su deposu ve köy merkezinde halkın ortak kullanımına açık bir jeneratör, buzdolabı, televizyon, 2 tuvalet ve bir banyonun kurulduğu dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

''Ayrıca, bölgede yangından zarar gören vatandaşlara gıda, temizlik malzemesi, giysi, battaniye, halı ve mutfak malzemeleri de ulaştırıldı. Biz yöre halkının barınma sorununu geçici olarak da olsa çözdük. Önümüzdeki günlerde vatandaşların barınma sorununa kalıcı bir çözüm bulunarak halkın yaralarının sarılacağına inanıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*