Deniz Seki cenazeye katılmadı

Deniz Seki cenazeye katılmadı .14934
  • Giriş : 02.08.2007 / 16:51:00

Deniz Seki’nin intihar eden asistanı Özge Tarhan'ın cenazesi, Samsun'da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Snatçı Deniz Seki’nin İstanbul'da intihar eden asistanı 26 yaşındaki Özge Tarhan'ın cenazesi, Samsun'un Bafra İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Deniz Seki’nin cenazeye gelmezken Özge'nin babası emekli öğretmen Habil Tarhan, kızının cenaze namazına katılmadı, defnedilmesinde bulunmadı. Kızını o halde görmek istemediği için mezara gitmediğini söyleyen baba Tarhan, “Kızım ‘Baba aşık olduğumda ilk sana söyleyeceğim’ diyen biriydi. Dünya görüşü olan kültürlü bir kızdı. Neden intihar ettiğini bilemiyorum” dedi.

Deniz Seki’nin ortağı olduğu ‘A+’ adlı şirkette çalışan ve sanatçının asistanlığını yapan Özge Tarhan önceki gün İstanbul Mecidiköy’de bulunan şirketin 5’nci katından atlayarak yaşamına son vermişti. İntiharın arkasında genç kızın Deniz Seki, Emrah ve İzel gibi ünlü sanatçıların orkestralarında çalan gitarist, evli ve iki çocuk babası Ayhan Günyıl’la aşık olduğu ileri sürülmüştü.

Özge Tarhan'ın cenazesi bugün İstanbul’dan Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze arabasıyla memleketi Samsun’un Bafra İlçesi’ne bağlı Kayacılı Köyü’ne getirildi. Tarhan’ın intiharı ailesi ve yakınlarını gözyaşına boğdu. 52 yaşındaki anne Hediye Tarhan sinir krizi geçirirken, yakınları da gözyaşlarına hakim olamadı. Deniz Seki’nin katılmadığı cenaze töreninde baba 55 yaşındaki Habil Tarhan mezarlığa gitmedi.

Üzgün olan ve konuşmakta güçlük çeken Habil Tarhan, kızının neden intihar ettiğini bilemediğini söyleyerek, “Kızım ‘Baba aşık olduğumda ilk sana söyleyeceğim’ diyen biriydi. Dünya görüşü olan kültürlü bir kızdı. Neden intihar ettiğini bilemiyorum. Hayat dolu ve girdiği her ortama uyumlu bir insandı. Benim kızım 13 yaşından bu yana dünyayı geziyordu. Neden böyle birşey yaptığını anlamadım” dedi.

Sosyologlar incelesin

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Özge Tarhan’ın en büyük hayalinin öğretmen olmak olduğunu söyleyen baba Habil Tarhan, “Kızım 2 yıl şehir tiyatrolarında oynadı. En büyük hayali de müzik öğretmeni olmaktı. Ama bu hayalini gerçekleştiremedi” diye konuştu.

Kızının intihar etmesinin sosyologlar tarafından incelenmesini isteyen Habil Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplum çökertilmiş. Televizyonlar daha çok eğitim programlarına yer vermeli. Televole kültürü ve kadın programları artık televizyonlarda yer almamalı. Hayatın daha güzel yönleri insanlara gösterilmeli. Devleti yönetenler insanları mutlu etmenin yollarını aramalı. Eğitim sistemi yeniden gözden geçirilmeli. Çocuklara Ağrı Dağı’nın yüksekliği ezberletilmemeli. Atatürk’ün dediği muassır medeniyetler seviyesine televole ve kadın programları ile varamayız.”

Kayacılı Köyü'nün Karadiken Mahallesi'ndeki evinin önünden alınan Özge Tarhan’ın cenazesi köy camisine getirildi. Yakınları fotoğraf ve görüntü çekmek isteyen gazetecilere tepki gösterdi. Fotoğraf çekilmesini istemeyen Tarhan’ın yakınlarını vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı.

Özge Tarhan'ın cenazesi, köy camisinde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından, cenaze arabasıyla mezarlığa getirildi. Baba Habil Tarhan, kızını o halde görmek istemediği için camideki törene ve mezarlığa gitmedi.

Burada kılınan cenaze namazının ardından Özge Tarhan yakınlarının ve ailesinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ölüm sebebi evli sevgili mi

Önceki gün intihar eden Deniz Seki'nin asistanı Özge Tarhan'ın, iki yıldır birlikte olduğu evli sevgilisi Ayhan Günyıl'a olan aşkına karşılık alamayınca canına kıydığı iddia edildi. Bu iddia üzerine ünlü sanatçıların gitaristliğini yapan Günyıl, gözaltına alındı.

Deniz Seki'nin ortağı olduğu, "A+" adlı şirkette çalışan ve Seki'nin asistanlığını yapan 26 yaşındaki Özge Tarhan, önceki gün Mecidiyeköy'de bulunan şirketin 5'inci katından atlayarak intihar etmişti. Herkesi şoke eden intiharın arkasında genç kızın Deniz Seki, Emrah ve İzel gibi ünlü sanatçıların orkestralarında çalan gitarist, evli ve iki çocuk babası Ayhan Günyıl'la aşk yaşadığı gündeme geldi. Günyıl'ın, Tarhan'ı iki yıldır "Boşanıp seninle evleneceğim" diye oyaladığı, bu yüzden genç kızın bunalıma girdiği ve bir süredir de psikolojik tedavi gördüğü idida edildi. Son zamanlarda iyice içine kapanan, yaşadığı sıkıntı yüzünden saçlarını erkek modeli kestiren, yedi kilo veren Tarhan, bir süredir ilaç tedavisi görüyordu. A Ağustos'ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verecek olan Ajda Pekkan'ın orkestrasında da yer alan Ayhan Günyıl, kız arkadaşının ölümünden sonra önceki günkü provalara katılmadı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı Bölümü mezunu olan Özgen Tarhan'ın ailesi kızlarının ölüm haberini alır almaz Samsun'dan İstanbul'a geldi. Ayhan Günyıl ise Tarhan'ın ölümünün ardından ifade vermesi için karakola götürüldü. "Bir Dilet Tut" programının geçtiğimiz sezonki bölümlerinde Deniz Seki ile birlikte jüri üyeliği yapan Emrah, "Bu durumdan dolayı çok üzgünüm. Deniz Seki'yle uzun süre birlikte çalıştığımız için Özge'yi de tanıyordum. Ayhan ise bizim müzisyen arkadaşımız, orkestramızda çalıyor. Olayların böyle gelişmesini kimse istemezdi. Özge'nin ölümü beni çok üzdü" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious