Deniz ulaşımı iptal edildi

Deniz ulaşımı iptal edildi.10506
  • Giriş : 05.10.2008 / 14:55:00

Marmara'da yaşanan hava muhalefeti nedeniyle Yalova-Topçular, Bandırma-Yenikapı ve Gebze-Eskihisar feribot seferleri iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da etkili yağış ve lodos nedeniyle 7 ağaç devrildi, 4 binanın çatısı uçtu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte süren bölgesel yağış ve lodosun etkisiyle çeşitli ilçelerde 7 ağaç devrildi. Ayrıca, 4 binanın da çatısı uçarak, çevreye zarar verdi.

Bu arada, İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) iç hatlarından Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy ile Kartal-Yalova seferleri karşılıklı iptal edildi. Aynı şekilde dış hat seferlerinden Yalova-Yenikapı arasında saat 14.00'te, Bursa-Yenikapı hattında saat 15.00'te yapılacak seferlerin de iptal edildiği belirtildi. Ayrıca yine Bandırma-Yenikapı feribot seferleri de iptal edildi.

Olumsuz hava şartları Çanakkale'yi de etkiledi

Çanakkale Boğazı'nda etkili olan lodos nedeniyle Gelibolu-Lapseki arasındaki araba vapuru seferleri yeniden durduruldu.

Edinilen bilgiye göre, zaman zaman etkisini artıran fırtına nedeniyle Gelibolu-Lapseki araba vapuru seferleri geçici olarak iptal edildi.

Tatillerini Ege ve Akdeniz'de geçiren, İstanbul ve Trakya yönüne gitmek için Lapseki-Gelibolu güzergahını seçen tatilcilerin kullandığı araçlar ise şehir merkezinde yaklaşık 1.5 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Ekipler, araç yoğunluğunun buradaki trafik akışını olumsuz etkilememesi için araçları yol kenarlarında bekletiyor.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, olumsuz hava koşulları nedeniyle Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli araba vapuru seferlerinin güçlükle yapılabildiğini, Çanakkale-Eceabat seferlerinin ise sorunsuz sürdürüldüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*