Denizanalarına karşı plaja koruma ağı

Denizanalarına karşı plaja koruma ağı.27018
  • Giriş : 01.07.2009 / 12:43:00

Güney Marmara'nın önemli turizm beldelerinden Balıkesir'in Erdek ilçesinde, Marmara Denizi'nde son günlerde yoğun olarak görülen pusula denizanasına karşı, ''plaj güvenlik ağı'' oluşturuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdekli turizmcilerin girişimleri sonucu, Agregento Oteli ile Toronto Oteli arasında uzanan 3,5 kilometrelik sahil boyunca, denize koruma ağı gerildi.

Turizmci Seçkin Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erdek Belediyesinin de katkılarıyla hayata geçirilen bu uygulama sayesinde tatilcileri hem deniz analarından hem de jet skilerin yarattığı tehlikelerden koruduklarını söyledi.

Arslan, uygulamadan herkesin memnun olduğunu ifade ederek, ''denizin 1,5 metre derinliğine çaktığımız direklere gerdiğimiz ağlarla, bu deniz analarının plajlara girmesini engelledik. Böylece, çok uzun ve 50-60 metre eninde bir yüzme havuzu oluşturduk'' dedi.

Turizmci İnci Eker de Erdek sahilini bir havuz gibi koruma altına almak için tüm sahil boyunca ağ gerdiklerini belirterek, ''Böylece hem deniz anaları hem de motorlar, jet skiler, ağlardan geçemiyor ve insanlar için tehlike yaratmıyor'' dedi.

Eker, uygulama sayesinde herkesin huzur içinde denize girdiğini vurgulayarak, bu önlemleri gelecek yıllarda daha da geliştireceklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*