Denizbank'ın yeni hedefi çiftçiler oldu

Denizbank'ın yeni hedefi çiftçiler oldu.5198
  • Giriş : 22.04.2009 / 14:26:00

Denizbank İşletme Bankacılığı Çukurova Bölge Satış Müdürü Tayfur Arslan, son yıllarda tarım sektöründe kredi kullandırmaya ağırlık verdiklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Denizbank İşletme Bankacılığı Çukurova Bölge Satış Müdürü Tayfur Arslan, son yıllarda tarım sektöründe kredi kullandırmaya ağırlık verdiklerini belirterek, ''2008'de çiftçilere kullandırdığımız 1,1 milyar lira krediyi bu yıl 1,5 milyar liranın üzerine çıkartmayı hedefliyoruz'' dedi.

Arslan, yaptığı açıklamada, banka olarak tarım sektörüne, 2002'de Tarişbank'ı bünyelerine katmalarının ardından girdiklerini anımsattı.

Türkiye'de kayıtlı 3 milyon 100 bin civarında üreticinin bulunduğunu belirten Arslan, bu üreticilerin tamamına kendilerini anlatmak istediklerini ve bu yöndeki çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini ifade etti.

Arslan, son 3 yılda tarım sektöründe aktif bir şekilde yer aldıklarını ve kullandırdıkları kredi miktarının arttığını, geçen yıl Ziraat Bankasından sonra en fazla tarım kredisi veren ikinci banka konumunda olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Çiftçilere 2008'de 1,1 milyar lira kredi kullandırdık. Bu yıl ise rakamı 1,5 milyar liranın üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Türkiye'de özel bankalar içerisinde tarım sektörüne en fazla finansman desteği sağlayan bankayız. Üreticilere verdiğimiz bu desteği önümüzdeki yıllarda da sürdürmeye kararlıyız.''

Arslan, bugüne kadar 250 bin çiftçiye hesap açarak ''üretici kart'' verdiklerini ve yıl sonunda bu sayının 350 bine ulaşacağına inandıklarını ifade ederek, ''Tarım sektöründe hızla büyüyoruz. Verdiğimiz kredilerle çiftçilerimizin elini güçlendiriyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla çiftçileri desteklemek istiyoruz'' diye konuştu.

-''ÜRETİCİ KART FIRSATLAR SUNUYOR''-

''Üretici Kart''ın çiftçilere çok büyük fırsatlar sunduğunu anlatan Arslan, şöyle devam etti:

''Çiftçilerimiz, bankamızdan aldığı kart sayesinde ürünü hasat ettikten sonra kullandığı krediyi ödüyor. Bu üreticilerimiz için çok önemli bir avantaj. Banka olarak üreticiler adına ihtiyaç duydukları gübre, ilaç ve tohum satan firmalarla hatta mazot satan firmalarla anlaşmalar yapıyoruz. Böylece üreticilerimize 5 ay faizsiz alışveriş yapma imkanı sunuyoruz. Yani üretici kart sayesinde çiftçiler 5 ay ödemesiz, faizsiz kredi kullanabiliyor, çiftçi mazotunu, gübresini ve diğer ihtiyaçlarını bu kartla sağlayabiliyor.''

Arslan, çiftçilere kullandırdıkları kredilerin geri dönüşlerinde herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını, üreticilerin kredi borçlarını gününde ödemek için ellerinden geleni yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*