Denizde boğulan ayıyı kurtardı

Denizde boğulan ayıyı kurtardı.17117
  • Giriş : 30.06.2008 / 15:03:00

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Tallahasse kenti yakınlarında vahşi yaşam görevlilerinden kaçarak denize giren siyah ayı, tam boğulacakken imdadına biyolog Adam Warwick yetişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yerleşim birimlerine çok yaklaştığı için görevliler tarafından başka bir bölgeye nakledilmek için uyuşturucu iğneyle vurulan170 kilogram ağırlığındaki ayı, sakinleştirici ilaç etkisini göstermeyinde kaçmaya başladı.

Sahile inen hayvan korku içerisinde kendisini denize atarak yüzmeye başladı, ancak kıyıdan 22 metre açığa geldiğinde ilaç etkisini göstermeye başladı.

Dalgaların arasında batıp çıkmaya başlayan hayvanı sahilden diğer görevlilerle birlikte izleyen Warwick, ayının çok geçmeden boğulacağını anlayınca hemen suya atladı.

Vücudu uyuşmaya başlayan ayı, başta Warwick'e pençeleriyle sarılmaya çalıştı, ancak bunda başarılı olamayınca 'kahraman biyolog' bir kolunu hayvanın boynuna doladıktan sonra sahile doğru yüzmeye başladı.

Hayvanın pençe darbeleriyle kolunda hafif çizikler oluşan Warwick, başlangıçta yaptığı şeyden emin olmadığını ve tedirgin olduğu söylerken, ayıyı suda taşımanın çok da zor olmadığını belirtti.

Warwick'in sahile çıkardığı hayvan, daha sonra görevliler tarafından bir greyder kepçesi yardımıyla Lake City yakınlarındaki Osceola Ulusal Ormanı'na taşındı.

Hayvan, sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından vahşi doğaya salındı.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious