Denizde can pazarı

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Kadıköy'deki Beşiktaş iskelesine yanaşan vapurdan inmek isteyen emekli bir şahıs acele edince dengesini kaybederek denize düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre Beşiktaş'tan Kadıköy'e gitmek için vapura binen Azimet Şahinduran, Kadıköy İskelesi'ne yanaşmak üzere olan vapurdan atlayarak inmek istedi. Bir anda dengesini kaybeden emekli Şahinduran vatandaşları şaşkın bakışları arasında denize düştü. Bu sırada apurdaki vatandaşların bağrışmaları üzerine durumu farkeden kaptan iskeleye yanaşmaktan vazgeçerek açıkta bekledi.

Suda çırpınan Azimet Şahinduran'ı kurtarmak için vapurdaki yolcular ile iskeledeki vatandaşlar büyük çaba gösterdi. Kurtarma çalışmalarına katılan bir kişi Azimet Şahinduran'ın montundan tutarak batmasını engelledi. Bu sırada uzatılan seyyar bir merdivene tutulan Şahinduran, denizden çıkartıldı.

Bir süre vapurun yan tarafında oturan emekli vatandaşa ilk müdahaleyi yine vapurda bulunan bir kadın doktor yaptı. Yapılan ilk müdahalesinde hayati tehlikesi bulunmadığı anlaşılan Azimet Şahinduran, güvenlik görevlilerinin kaldığı bir odaya alındı. Ambulansla hastaneye gitme tekliflerini reddeden Şahinduran odada üzerinin kurumasını bekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious