Denizde saniye saniye ölüm

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Erdek'de hız motoruna bağlı deniz paraşütü ile havalanan Faruk Eliçetin motora bağlı halatların kopması üzerine denize düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Düşmesi kamera ile görüntülenen tatilci, denizde sürüklenip, sahildeki şemsiyeleri devirdikten sonra, otelin mutfak duvarına çarptı. Erdek Devlet Hastanesi’nde röntgen cihazı olmadığı için Bandırma’ya sevk edilen Eliçetin, yaşamını yitirdi.

Bursa’nın Yıldırım İlçesi’ne bağlı İsabey Mahallesi İntika Sokak’ta oturan ve mobilyacılık yaparak geçimini sağlayan Faruk Eliçetin, eşi 42 yaşındaki Meral ve kızı 17 yaşındaki Gülşah Eliçetin ile 1 haftalık tatil için geçen pazar günü Balıkesir’in Erdek İlçesi'ne geldi. Dün saat 16.00 sıralarında sahile gelen Faruk Eliçetin, 15 dakikası 40 YTL’ye kiralanan, hız motoruna bağlı deniz paraşütüyle havalanmak istedi.

Hız yapan motor ile havalanan Faruk Eliçetin, havadayken kuzeybatı yönden esen ve saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtınaya yakalandı. Paraşütün, hız motoruna bağlı halatın kopması üzerine uzun süre havada kalan Faruk Eliçetin, eşi, kızı ve tatilcilerin gözleri önünde denize düştü. Rüzgârın etkisiyle tekrar şişen paraşütle denizde sürüklenen Eliçetin, daha sonra sahilde bulunan şemsiyelere çarpıp ‘Akita Otel’in bahçesindeki aydınlatma direğini yıkıp, mutfak duvarına çarparak durabildi. Havada düşmesi tatilcilerden Akın Köksal tarafından kamera ile görüntülenen Eliçetin, Erdek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Erdek Devlet Hastanesi’nde röntgen cihazının olmaması sonucu Faruk Eliçetin, Bandırma Güven Karahan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Ambulans ile Bandırma’ya götürülen Eliçetin, hastane girişinde fenalaştı. Acil serviste doktorların muayene ettiği Faruk Eliçetin yaşamını yitirdi.

Faruk Eliçetin’in düşmesini görüntüleyen Akın Köksal, “Aniden rüzgâr patladı. Havada bulunan Eliçetin bu kez motoru çekmeye başladı. Bu sırada halat koptu. Ardından denize düştü ve sürüklendi” dedi.

Olayla ilgili soruşturmaya Erdek Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı. Deniz kazasının bedelini canıyla ödeyen Faruk Eliçetin’in otopsi yapılan cesedi, Bursa’ya gönderildi. Eliçetin’in cenazesi, bugün ikindinin ardından toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious