Denizden poşetler içinde bombalar çıktı

Denizden poşetler içinde bombalar çıktı.7843
  • Giriş : 11.05.2009 / 07:20:00
  • Güncelleme : 10.05.2009 / 23:57:38

Beykoz'un Çubuklu İskelesi'nde denize atılmış poşetler içinden çok sayıda bomba, silah ve mermi çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

19:35 - POLİSLER ARAMA ÇALIŞMALARINA SON VERDİ

İskelenin yanında bugün aralıklı olarak dalışlarını sürdüren polisler, saat 19.35'de arama çalışmalarına son verdi.

Deniz Liman Şube Müdürüğü'ne bağlı deniz polisi 2 botla güvenlik önlemlerini sürdürürken, bariyerle çevrilen arama alanı içine de hiçbir teknenin girişine izin vermiyor.

Arama çalışmalarının yarın saat 09.00'dan itibaren yeniden başlayacağı bildirildi.

17:49 - POLİS ALANI KONTROL ALTINA ALDI

Denize atılmış poşetler içinden çok sayıda bomba, silah ve mermi çıkartılan Beykoz'un Çubuklu İskelesi kıyısı, dubalarla kontrol altına alınıyor. İskelenin hemen yanında aralıklı olarak dalışları sürdüren polis, saat 17.00 sıralarında çalışmalara tekrar ara verdi. Bu sırada, bir polis botunda bulunan polisler, bölgeyi dubalarla çevirme işlemine geçti. Çalışma yapılan alanın kıyı kesiminde polisin aldığı güvenlik önlemleri de sürüyor.

14:49 - TAKVİYE DALGIŞ EKİBİ GELDİ

Mühimmatların çıktığı bölgeye ek su altı arama ve dalgıç ekipleri geldi. Arama çalışmaları genişletilerek sürüyor.

14:20 - MÜHİMMAT İNCELENMEK ÜZERE EMNİYETE GİTTİ

Denize atılmış poşetler içinden çok sayıda bomba, silah ve mermi çıkartılan Beykoz'un Çubuklu İskelesi'ndeki arama çalışmaları sürüyor. İskelenin hemen yanında 2 dalgıç polis, denize girerek aramalara devam ediyor. Dalgıçların denizden çıkardığı bazı maddeler, poşetlere konularak incelenmek üzere emniyete götürülüyor. Bu arada, iskele ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

14:15 - TAKVİYE DALGIÇ TALEP EDİLDİ

Emniyet güçleri Beykoz Çubuklu'da denizden çok sayıda mühimmat çıkardığı bölgeye takviye dalgıç istedi. Dalgıçlar poşetler içeresinde getirdiği patlayıcıları kenarda bekleyen polislere teslim ediyor.

13:30 - DENİZİN BİR İKİ METRE AÇIĞINDA BULUNDU

Emniyet güçleri Beykoz Çubuklu'da denizden çok sayıda mühimmat çıkardı. İki dalgıç polis sahilden sadece bir iki metre açıkta insan boyunu geçmeyen derinlikte yaptıkları aramada el bombaları, sis bombaları, patlayıcı maddeler, uzun namlulu silahlara ait yüzlerce mermi buldu. Emniyet güçleri Beykoz Çubuklu'da denizden çok sayıda mühimmat çıkardı.

İki dalgıç polis sahilden sadece bir iki metre açıkta insan boyunu geçmeyen derinlikte yaptıkları aramada el bombaları, sis bombaları, patlayıcı maddeler, uzun namlulu silahlara ait yüzlerce mermi buldu. Edinilen bilgilere göre gelen bir ihbarı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri Beykoz Çubuklu'ya geldi. Güvenlik şeridi çeken polis hazırlıklarını tamamladıktan sonra Deniz Polisi su altı ekipleri arama çalışmalarına başladı. Sabah saatlerinde başlayan ve 2 dalgıcın yürüttüğü aramalar öğleye doğru sonuç verdi.

Dalgıçlar sahilden sadece bir iki metre açıktaki bir bölgeden peş peşe bomba, mermi ve diğer mühimmatları çıkardı. Dalgıçların çıkardığı mühimmatlar bomba uzmanları tarafından incelendikten sonra delil torbalarına konuldu. Bulunan uzun namlulu silahlara ait mermilerin bir kısmı MKE logolu kutularda bulunduğu bazılarının da kutulardan döküldüğü görüldü. Mermilerin bazılarının uç kısımlarının kırmızı renkte olduğu bunların izli mermi olduğu öğrenildi. Çıkan mermilerin pas tuttuğu görüldü. Toplanan el bombaları, mermi ve diğer mühimmatlar tasnif yapıldıktan sonra konuldukları delil torbalarıyla Olay Yeri İnceleme aracına konuldu. Çıkan mühimmatın Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuarı'nda inceleneceği belirtildi.

13:00 - DENİZDEN EL BOMBASI VE MÜHİMMAT ÇIKTI

Beykoz Çubuklu İskelesi açıklarında çok sayıda mühimmat bulundu. El bombaları ve mermiler Deniz Polisi tarafından çıkarıldı. Gelen bir ihbarı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri ile Deniz Polisleri sahilde arama yaptı. Sabah saatlerinde başlayan arama öğlene doğru sonuç verdi. Deniz Polisi, denizden çok sayıda el bombası, mermi ve mühimmat çıkardı. Toplanan mühimmatlar polis araçlarına alındıktan sonra incelenmek üzere Kriminal Laboratuar'ına götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*