Denize sıfır 70 bin YTL ama alıcı yok

Denize sıfır 70 bin YTL ama alıcı yok.5575
  • Giriş : 12.11.2008 / 08:45:00
  • Güncelleme : 12.11.2008 / 08:31:21

Yaşanan ekonomik kriz konut sektörünü vurdu. Sakarya'da denize sıfır daireler 70 bin YTL'ye alıcı bulamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya'nın Karadeniz'e açılan turistik yerleşim bölgesi Karasu İlçesi'nde denize sıfır dairelere talipli çıkmıyor. Fiyatlar 70 bin YTL'ye kadar düştü. İlçede müteahhitlik yapan Cengiz Yavuzyiğit ve Adem Yavuzyiğit, "Satışlar bıçak gibi kesildi. 10 yıldır bu işi yapıyoruz. İlk defa başımıza böyle bir şey geldi." dedi.

Karasu sahilinde yaptıkları 65-70 metre kare dairelerin 70 bin YTL'ye satışa çıkardıklarını ifade eden Cengiz Yavuzyiğit, birinci sınıf malzeme kullanmalarına rağmen konutların alıcı çıkmasından yakındı. Denize sıfır dairelerin bu kadar uygun fiyata rağmen insanların gayrimenkule ilgi göstermemelerini anlayamadıklarını dile getirdi.

Krizin uzun vadeli olmamasını temenni ettiklerini vurgulayan Yavuzyiğit, uzun vadeye yayıldığı takdirde birçok işadamının işyerine kilit vuracağını söyledi. İnşaat sektörünün bir lokomotif bir sektör olduğunu vurgulayan Yavuzyiğit, "Umarız ve dileriz ki bu kriz çabuk sona erer. İnsanlar bir bekleyiş içinde. Para harcamaktan korkuyorlar. 50 eleman çalıştırıyoruz. Çalışanların maaşlarını ödemekte güçlük çekiyoruz. Elimizdeki sermayeyi yatırıma harcadık. Bizim daireleri genelde İstanbul'dan alıcı çıkıyordu. Şimdi onlarda gelmiyor. " ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*