Denizin dibinde 4 kişilik cemaatle cuma namazı

Denizin dibinde 4 kişilik cemaatle cuma namazı.6775
  • Giriş : 12.03.2008 / 00:42:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:53:09

Karada 40 kişi ile kılınması gereken cuma namazını denizin dibinde 4 kişi ile kıldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Balıklama namaza durdular. Karada 40 kişi ile kılmaları gereken Cuma Namazı’nın suyun altında 4 kişi ile ede etmeye kalkan dalgıçlar, yeni bir namaz stili geliştirdi. Dalgıç kıyafetleri ile denizin dibinde, her türlü ‘abdest garantisi’ ile cuma namazını eda eden dalgıçların, cemaat eşliğindeki namaz görüntüleri kafalarda soru işaretleri bıraktı.

EN SULU İRTİCA (!)

Video paylaşım sitesi Youtube'ye 2007 yılının Ağustos ayında eklenen ve, "Su altında cuma namazı" başlığı ile verilen videoda, namazın şartları ile bağdaşmayan ilginç görüntüler var.

Ayakta durmanın bile zor olduğu su altında, gelişi güzel bir vaziyette balıklama secdeye dalan dalgıçların imamlığını yapan şahsın, secdeye giderken kulaç atması ve sık sık yerinden hareket etmesi namazı bozan şartlar olarak göze çarpıyor.

Su altında kılınan namaz kabul olur mu olmaz mı? O bizim bileceğimiz bir iş değil ama, su altında, camide namaza durulduğu gibi namaza durulan bu görüntüleri başörtüsü tartışmalarının hassalığı ile birlikte müslümanlara yönelik provokasyonlara mehil bırakmamak için yayınlıyoruz.

Ne diyelim Allah kabul etsin…

Flash Animasyonu

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious