Denizli, Delgado'ya tehdit savurdu

Denizli, Delgado'ya tehdit savurdu.14006
  • Giriş : 02.01.2009 / 09:40:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, şampiyonluğa ulaşmak yeni bir plan hazırlıyor. Sert yüzünü oyuncularına göstermeye başlayan Denizli'den ilk uyarı kaptan Matias Delgado'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arjantinli futbolcudan, takım kaptanı olarak bütün arkadaşlarına örnek olmasını isteyen tecrübeli teknik adam, düşüncelerini de futbolcusuna tek tek aktardı.

Mustafa Denizli'yi, sezonun ilk yarısında en çok Matias Delgado hayal kırıklığına uğrattı. Siyah-Beyazlı takımın başına geçtiği ilk günden itibaren Arjantinli oyuncuyu el üstünde tutan Denizli, buna rağmen istediği performansı bir türlü alamadı. Saha içindeki lideri gördüğü Delgado ile özel bir görüşme yapan tecrübeli teknik adam, yıldız futbolcusuna ligin ikinci yarısındaki beklentilerini anlattı. "Delgado iyi de oynasa kötü de oynasa onu kolay bir şekilde kenara almayı düşünmem. Bizim saha içindeki en teknik oyuncumuz. Sahada yok gibi görünür ama çıkar bir hareket yapar ve maçı size kazandırır." ifadeleriyle oyuncusunu savunan Denizli, şimdi hoşgörüsünü bir kenara bıraktı. Deneyimli hoca, Delgado'ya, herkesten daha fazla koşmasını ve sorumluluk almasını, idmanlardaki çalışmasıyla arkadaşlarına örnek olması gerektiğini söyledi. Kaptana takım içindeki birlikteliği güçlü hale getirmesi için organizasyonları daha fazla sahiplenmesi uyarısında bulunan Denizli, isteklerini şöyle sıraladı: "Ligin ikinci yarısıyla birlikte saha içi performansını artır. Eğer beklediğim oyun kalitesine ulaşamazsan kulübede benimle birlikte olursun. Kaptan olarak mücadele ettiğini her halinle ortaya koymalısın ki diğerleri sahada çaba harcasın." Bu arada ilk yarının bitiminde sakatlığı sebebiyle İtalya'ya kontrole giden Delgado'nun ameliyat olmayacağı açıklandı. Halen tedavisi süren Delgado'nun ligin ikinci devresinde forma giyebileceği kaydedildi. Bu arada Beşiktaş bir günlük aranın ardından Türkiye Kupası maçı hazırlıklarına başlayacak.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*