Denizli, Trabzon'a bileniyor

Denizli, Trabzon'a bileniyor.24829
  • Giriş : 16.09.2008 / 15:47:00

Denizlispor Başkanı Ali İpek, Trabzonspor maçında, galibiyet için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, Trabzonspor maçında, tüm Denizlispor taraftarlarını maça beklediklerini belirterek, ''Galibiyet için sahaya çıkacağımızdan emin olsunlar'' dedi.

İpek, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Futbol Federasyonuna müracaat ederek seyircilerin gelebilmeleri için cuma akşamı maçın yarım saat ya da bir saat ileriye alınmasını talep ettiklerini bildirdi.

Taraftarların stadı doldurması ve maç sonuna kadar verecekleri coşkuyla Trabzonspor maçından iyi bir netice elde edeceklerini belirten İpek, ''Bu takdirde seyircilerimize çok iyi bir maç izlettireceğimize eminiz. Galibiyet için sahaya çıkacağımızdan emin olsunlar. Hedefimiz 3 puandır. Bu maçta taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var'' dedi.

İpek, herkesin sezon başında olan Denizlispor'un kadro yapısıyla ilgili düşüncelerinin değişmeye başladığını kaydetti.

Denizlispor'da yeniden yapılanma çalışmalarının, 3 yıldır devam ettiğini anlatan İpek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Belki 1 yıl daha uzayabilirdi, ama geçen sezon ikinci devrenin ortasında futbolcuların tutum ve davranışları, bizi bu yapılandırmayı hızlandırmaya yöneltti. O bakımdan zamana, sabra ihtiyacımız var. İyi olacağından eminiz. Bunun iyi bir şekilde oluşması halinde, herkes Denizlispor'un önümüzdeki sene borçlarını sıfırlar ortama geleceğinden emin olsun. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir Denizlispor yaratmaya çalışıyor ve taraftarımızın desteğini istiyoruz. Denizli, oyuncu fabrikası haline gelen ülkenin Futbol kenti olma yolunda ilerleyen takımı ve şehri olacak. Denizlililer, Denizlispor ile övünecekler.''

İpek, gerçek Denizlispor taraftar kitlesi yaratmak amacıyla Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ile görüştüklerini, ilköğretim okulu öğrencilerine 10 bin forma dağıtma kararı aldıklarını söyledi.

Denizli'de, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaşlı değil, Denizlisporlu bir kitle oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren İpek, ''Bu kitlenin de oluşması gerektiği düşüncesindeyim. Çünkü Avrupa'da, İspanya'da, İngiltere'de herkes yaşadığı kentin takımını tutmaktadır, ama ne yazık ki bir, iki şehir dışında Türkiye'de böyle bir potansiyel yaratılmış değil. Her şeyden önce Denizlispor imajı yaratmaya çalışıyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Herkesi Denizlisporlu olmaya davet ediyoruz'' diye konuştu.

Öte yandan, Trabzonspor maçının bilet fiyatlarının kapalı tribün 35, maraton 15 ve kale arkası 5 YTL olarak belirlendiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*