Denizli acısını kalbine gömdü

Denizli acısını kalbine gömdü.13589
  • Giriş : 31.05.2009 / 14:19:00

Turkcell Süper Lig'in 2008-2009 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaşlı futbolcular soyunma odasını bayram yerine çevirirken, "Şampiyon Beşiktaş" sloganıyla ortalığı inlettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Teknik direktör Mustafa Denizli'yi havalara atan, soyunma odasına gelen Başkan Yıldırım Demirören'i, "Büyük başkan" diye tempo tutarak karşılayan siyah-beyazlı oyuncular, 2008-09 sezonunu çifte kupayla tamamlamanın gururunu yaşadı.

MUSTAFA DENİZLİ ACISINI KALBİNE GÖMDÜ

Mustafa Denizli, Denizli'de tarih yazarken, acısını da kalbine gömdü. Geçen yıl 30 Mayıs'ta kanser tedavisi gören ağabeyi İsmail Denizli'yi kaybeden Mustafa Denizli, "Üzerimde geçen yıldan kalan bir yorgunluk var. Bugün ağabeyimin ölüm yıldönümü. Beni Beşiktaşlı yapan en önemli unsurlardan biri ağabeyimdi. İçimde yanan bir yanardağ var" sözleriyle acısını dile getirdi.

DEMİRÖREN VE EŞİNE HEDİYE

Şampiyonluğun gerçekten önemli bir hadise olduğunu, büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Mustafa Denizli, şampiyonluğu yurt dışında bulunan kızlarına ve Başkan Yıldırım Demirören'in eşi Revna Hanım'a hediye etti.

Demirören'in eşinin, Beşiktaş'la sözleşme imzaladığı gün, "Şampiyon olur muyuz?" diye sorduğunu, bu soruya "Oluruz" diye yanıt verdiğini belirten Mustafa Denizli, "Daha sonra takım altıncı sıraya kadar indi. Bir gün karşılaştık, bana bir bakışı vardı, kalbime oturdu. Verdiğim sözü tuttuğum için çok mutluyum. Beşiktaş'ta görev yaptığım sekiz aylık süreçte herkes büyük özveriyle çalıştı. Dört yaşımdan beri Beşiktaşlıyım. Beşiktaşlı olmak için ille de formasını giymek gerekmiyor. Sezonu duble kupayla bitirdiğim için gerçekten mutluyum" şeklinde konuştu.

Mustafa Denizli, İbrahim Üzülmez'e yaptığı büyük jest için, "İbrahim, Beşiktaş'taki geçmişiyle bunu fazlasıyla hak ediyor" yorumunda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*