Denizli: Bu kadro yeter!

Denizli: Bu kadro yeter!.11573
  • Giriş : 13.10.2008 / 23:36:00
  • Güncelleme : 14.10.2008 / 07:52:40

Beşitaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'den son açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mustafa Denizli, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Denizli, Camiamız'ın beklentilerine karşılık vermek için her şeylerini ortaya koyacaklarını söyledi.

“Beşiktaş gibi büyük bir camiada görev almanın, sorumluluk üstlenmenin zorluğunu bilen bir insanım. Beşiktaş camiasını; yönetimiyle, taraftarıyla, teknik adam ve sporcularıyla uzun süreden beri yakından takip eden birisiyim” diyerek toplantıya başlayan Mustafa Denizli, “Camiamızın bizden beklentilerini biliyoruz. Bunlara karşılık vermek için her şeyi ortaya koyacağız. Her türlü donanıma sahibiz ve bizden istenilenlerin tamamına cevap vereceğiz” şeklinde konuştu.

Çalışma şeklinden bahseden Denizli, “İlk etapta birbirimize olan yakınlığı, adaptasyon süresini kısaltmak için Takımımızla birlikte saha içinde pratik, saha dışında teorik çalışmalar yapıyoruz” dedi. Siyah Beyazlılarımız'ın başına geçmeden önce de Ekibimiz'in çok kaliteli bir kadro olduğunu defalarca söylediğini hatırlatan Teknik Direktörümüz, göreve başladığından itibaren çok sayıda tebrik mesajları aldığını söyledi ve kendisini kutlayan herkese teşekkür etti.

Bu hafta yapılan çalışmaların ligde oynanacak karşılaşmalar için bir fikir sahibi olmasında yardımcı olduğunu ifade eden Mustafa Denizli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde olumlu bir havanın yaşandığını belirtti. Henüz tam kadro çalışamadıklarını sözlerine ekleyen Denizli, “Bunlar büyük takımlar için önemli unsurlar değil. Her maçı kazanacak gücümüz var” dedi.

Medyayla olan ilişkisinde herkese eşit davranacağının altını çizen tecrübeli Teknik Direktörümüz, yeni bir Beşiktaş ortaya çıkarmak için çalıştıklarını vurgulayarak taraftarlarımıza bir mesaj gönderdi. Beşiktaş taraftarlarını 'Türkiye'nin en coşkulu ve üretken topluluğu' olarak niteleyen Denizli, “Beşiktaş'ın büyüklüğüne layık olacak bir takım oluşturacağız. Bu takıma yeni üretimler katacak taraftarlarımızı bekliyoruz. Belki taraftarlarımızın birçoğu hafta sonu bizimle birlikte Ankara'da olacak. Bizi teşvik etmelerini ve sürekli desteklemelerini bekliyoruz. Onlarla, arzuladıkları takımın en kısa sürede buluşmasını heyecanla bekliyorum. Taraftarlarımız bu mesajımı almışlardır ve bugünden itibaren göstereceklerdir” diye konuştu

Kadronun hücum yönünden çok zengin olduğunu belirten Denizli aklındaki takımı “Önce Futbol oynayacak, taraftarlarını mutlu edecek. Gol yemekten korkmayan ve zor durumların altından kalkabilen bir takım” olarak özetledi. Mustafa Denizli, “Biz, taraflı tarafsız herkese Futbol oynadığımızı göstermek istiyoruz. Dolayısıyla rakamlara bağlı olmadan kazanacak, kazanmakla birlikte iyi oynayacak ve bütün varyasyonları sahaya yansıtacağız. Beşiktaş bir sistem üzerinde süreklilik göstermeyecektir. Futbolun kurallarını neyse onu uygulayacağız. Kazandığımız maçlar bizi hedefe götürmek için yeterli olacaktır” dedi.

Kadromuzun kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu ifade eden Teknik Direktörümüz, “Bu takımın takviyeye ihtiyacı yok. Bu kadro fazlasıyla yeter. Beşiktaş bir sistem üzerinde süreklilik göstermeyecektir, futbolun kuralları neyi gerektiriyorsa onu uygulayacaktır. 1 hafta önce kazanan kadro ve sistemden vazgeçtiğim görülebilir. Bu değişikliğe önce futbolcularım adapte olacak” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin “Puan kaybettiğiniz zaman üzerinizde baskı olur mu?” sorusu üzerine Teknik Direktörümüz, “Ben buraya gelirken yaptığım sözleşmede puan kaybetmeyeceğiz diye bir madde yoktu. Şampiyon olacağız diye bir madde de yoktu. Ama ikincisini var kabul ediyoruz. Puan tabii ki kaybedilebilir, ancak Şampiyonluğumuza mani olmayacak kadar puan kaybedeceğiz” diye cevap verirken, kadroyu da 22 kişi ile sınırlayacağını belirtti.

Beşiktaşımız'da görev yapmasının diğer Türk antrenörler için de önemli bir avantaj olduğunu söyleyen Denizli, kendisini sadece takımı için değil, diğer teknik adamlar için de başarılı olmak zorunda hissettiğini vurguladı.

Kısa dönemli kontrat yapmayı kendisinin istediğini belirten Teknik Direktörümüz, şu konulara değindi:

“Görev yaptığım her kulüpte kısa dönemli sözleşmeler imzaladım. Camiamızın beklentilerini karşıladığım zaman kontratımın otomatik olarak uzayacağını biliyorum.”

Takımımız'da kondisyon ile ilgili bir sorun yok. Bu takım, Ertuğrul Sağlam ile çalıştı. Adale gruplarının uzun süredir alışık olduğu bir antrenman sistemi vardır. Belki bunda ufak değişiklikler olabilir. Oyuncularımızın sıkıntıları yok ama belli adale gruplarında ağrıları var. Kondisyonumuz da iyi.”

Puan farkını avantaj olarak görmüyorum. Büyük takımlar büyüklüklerini aradaki puan farkıyla ortaya koymaz. Daha ligin bitmesine uzun bir süre var. Futboldaki seriler çok önemlidir. Sezon başı itibariyle beklenilen çizgiyi yakalayamayan çok değerli rakiplerimiz var. Bunların başında Fenerbahçe geliyor, ama büyük takımlar için bu farkları kapatmak sorun teşkil etmez. Ligdeki her rakibimiz çok değerli takımlar. Önce dostumuz ve sadece 90 dakika için rakiplerimiz. Bu yarışta onların olmamasını takımımın başarısı olarak görmem, Türk futbolunun kaybı olarak görürüm.

Suratı asık hiçbir futbolcuyu istemem. Soyunma odasındayken bir hafta sonrasını düşünmem. Ortak bir hedefimiz var, ortak düşünce içinde olmalıyız.
Artılı sistemler herkes için sorun. 6+2, 8 tane sorunlu adam demektir. Futbolcular oynatılmak için transfer edilirler, oyuncular da oynamak için gelirler. Bu sisteme Milli Takımın başındayken de karşıydım hala karşıyım. Sürekliliğini engellemek, bir futbolcuya verebileceğiniz en ağır cezadır. 2 olumsuz adam, çevresindeki en 10 kişi olumsuz olarak etkileyecetir.

Bizim için suni çim ufak da olsa soru işaretidir. Bunu yaşamak mecburiyetindeyiz. Olumsuz etkilenmemek için bazı düşüncelerimiz olacak. Çok önemli şikâyetlerle karşılaşmadık. Belki bazı tedbirler alabiliriz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*