Denizli: Futbol hatalar oyunudur

Denizli: Futbol hatalar oyunudur.13589
  • Giriş : 29.11.2008 / 22:35:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, F.Bahçe karşısında maç öncesi neler düşündüklerini belirtirken maçı nasıl kaybettiklerini de açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Fenerbahçe karşısında maçtan önce düşündüklerini gerçekleştirmeyi beklediklerini ve oyuna öyle devam ettiklerini, fakat sahadan mağlup ayrıldıklarını söyledi.

Denizli, iki taraf için de zor bir maç oynadıklarını belirterek, ''Fenerbahçe'nin kaybetmesi durumunda oldukça geri kalacağı, bizim ise kazanmamız durumunda rahatlatacak bir maç oynadık. Bir puan bile bizim için iyi olacaktı. Rakiplerimizle dış sahada oynamanın avantajını kullanamadık. Oyunun bir bölümünde sayısal eksiklikte maçın gidişine göre yapmamız gereken değişiklikleri engelledi. Derbiye yakışır güzellikte, tempolu ve heyecanlı bir maç oldu.'' dedi.

Savunmaya yönelik bir kadro olduğunu düşünüyor musunuz? sorusuna ise Denizli, ''Futbol bir hatalar oyunu. Biz Tello sakat olduğu için bir değil bir kaç pozisyonda değişiklik yapmak zorunda kaldık. Hem Cisse'nin kırmızı kart görmesi hem de dün ellinin üzerinde çalıştığımız bir pozisyonda gol yememiz bizi çok üzdü. İkinci golde ise bir anlık bir gafletimiz, iki oyuncumuzun anlaşamaması basit bir gol yememize neden oldu.'' diye cevap verdi.

Denizli, Fenerbahçe'nin bu galibiyetle şampiyonluk yarışına girip girmediğine inanıp inanmamasının durumu değiştirmeyeceğini belirterek, ''Bu haftalar yarıştaki takımların avantaj sağlayacağı maçlar. Fenerbahçe'nin bu galibiyetle yarışın içinde olduğunu görmemiz gerek. Kaleciden gelen topla gol yenmesi ilk defa değil, bundan önce de oldu. Bundan sonra da olur.'' dedi.

Denizli, Zapatocny ile ilgili sorulan bir soru üzerine ise, ''Maçı oyuncularımızla tesislerde değerlendireceğiz. Zapatocny bizim için önemli bir oyuncu, Futbol hatalar oyunu o da hata yapmış olabilir, bazı pozisyonlarda geç karar vermiş olabilir. Sivasspor maçında da aynısını yapmış olabilir, ama bizim için önemli bir oyuncu.'' cevabını verdi.

-FENERBAHÇE SEYİRCİSİ TEPKİ GÖSTERMESE İYİ OLURDU-

Mustafa Denizli, Fenerbahçe seyircisinin kendisine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederken, ''Rüştü ve Mert Nobre'ye gösterilen tepkiler olmasa daha iyi olurdu.'' dedi.

Denizli, kendisinin tam maça konsantre olduğu için o tepkilerin farkında olmadığını belirterek, ''Bizler profesyonel insanlarız. Farklı takımlarda görev yapıyoruz. Rüştü'nün de Mert Nobre'nin de Fenerbahçe'ye hizmetleri olmuştur. Tepki gösterilmese iyi olurdu.'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin favori gösterilmesiyle ilgili olarak ise, ''Maç öncesi verilerin değeri yok. Biz ikinci yarıda oyunu riskettik. Maç öncesinde bizi favori göstermeyenlerin görüşünü bilmiyorum, o programları da izlemedim. Oyuncularım da izleseydi etkileneceklerini sanmıyorum. Fakat güçlü bir rakip karşısında özellikle ikinci yarıda da risk aldığımız bir maç oynadık. Biz pozisyonlar bulduk, risk aldığımız için pozisyonlar da verdik. Maçı kotarabilirdik. Fenerbahçe'nin oyundan düştüğü anda biz golü yedik.'' dedi.

Denizli, oyuncu seçimi ile ilgili olarak ise, ''Tello sakattı oynayacak durumda değildi. Oyun planımız rakibe mahkum bir oyun anlayışında değildi. Bir de Delgado'yu oyunda maçı kurtarabiliriz düşüncesiyle tuttum. Bu tür maçları usta ayaklarla çevirebilirsiniz.'' ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*