Denizli: Galip gelmek önemli!

Denizli: Galip gelmek önemli!.13589
  • Giriş : 07.03.2009 / 22:20:00

Denizli, Hacettepe karşısında futbolcuların 2-0'dan sonra maçı kafasında bitirdiğini söylerken, "Böyle kritik günde galip gelmek önemli" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Hacettepe karşısında futbolcuların 2-0'dan sonra maçı kafasında bitirdiğini söylerken, "Böyle kritik günde galip gelmek önemli" dedi..

Mustafa Denizli'nin açıklamaları şu şekilde:
"Burada oynadığımız iki maç ve arada fark var. Bu maç en zor maçlardan bir tanesi. 2-0 öne geçiyorsun, kolay gibi görünüyor ama kolay olmadığını günün içinde alınan sonuçlardan kıssadan hisse çıkartarak görüyoruz. Böyle kritik günde galip gelmek önemli. Hedefe giderken böyle goller yememeliyiz. Bireysel hatalardan goller yedik. Oyunu bir anda futbolcu kafasında bitiriyorsa zorlanıyorsun. Bunu yaşadık. Türk futbolcular sorunlu olarak sahaya çıktı. Bugünün şartları bizim için zordu ve zorluk derecesini biz yükselttik. Yaptığımız bireysel hatalar golü getirdi. Biraz daha düşünceli olarak oyuna devam etmemiz lazım. Bir deplasmandan galibiyet aldık. Hacettepe burada birçok takımın canını yakan bir takım. Olağanüstü bir mücadele verdiler. Neticede geceyi zevkle kapattık. Önemli bir haftayı geride bıraktık. Burada hazırlanmanın zorluklarını yaşadık. Kazanıp dönmek güzel. İbhrahim Üzülmez'in kanadını daha ofansif kullanmak istedim. Kafamdaki oyun şekline çok olumlu cevap vermedi. Defansta çok bireysel hata yaptık. Geldiğim günden beri son derece başarılı olan futbolcularım bireysel hata yaptılar. Bu olabilir. Futbolcuların hata yapma, kötü oynama tölaransı vardır. Çok iyi oynamadan 3 gol atabileceğimizi gösterdik. Çok iyi şeyler yapılmdı mı, yapıldı ama beklediğim kadar değil. Nobre olağanüstü bir kademe kaydetti. Ekrem aynı sakatlıktan 4-5 hafta oynayamadı. Olağanüstü bir özveri gösterdi. O'nu tebrik ediyorum."

BASIN TOPLANTISI
Mustafa Denizli, basın toplantısında ise 1 haftalık Ankara seyahatini iyi kapattıklarını belirterek, ''İlk olarak hem kupa maçını hem lig maçını kazanmamız önemliydi. İkincisi de her türlü sonucun alındığı ligde yolumuza devam etmek için çok olumlu oynamasak da zaman zaman yeterli futbolu ortaya koyduk. Deplasmanda attığımız 3 gol önemli. Yediğimiz goller ise yapmamamız gereken hataları bize hatırlattı. Bizi bugün mutlu eden 3 puanın hanemize yazılmasıdır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*