Denizli: Her zaman Beşiktaşlıydım

Denizli: Her zaman Beşiktaşlıydım.20282
  • Giriş : 09.10.2008 / 22:37:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:15:22

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli'den çarpıcı açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş'ta teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifasının ardından yeni teknik direktör Mustafa Denizli oldu. Denizli, Başkan Yıldırım Demirören'le birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı.


İŞTE DENİZLİ'NİN ÇARPICI AÇIKLAMALARININ VİDEOSU

 


  

Flash Animasyonu

 

 

ÜÇ BÜYÜKLERİ DE ÇALIŞTIRAN İLK TEKNİK DİREKTÖR

Beşiktaş'ta teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istifasının ardından yeni teknik direktör Mustafa Denizli oldu. Denizli, Başkan Yıldırım Demirören'le birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı.

İmza töreninde kulüp başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümü ile Denizli'nin yardımcılığını yapacak Tayfur Havutçu da hazır bulundu.

Denizli, "Tesislere girdiğim andan itibaren her çocuğun yaşadığı heyecanı yaşamaya başladım. Saattlerdir burdayım. Buradaki atmosferin güzel olduğunu gördüm. Başkanla geçen yılla ilgili söylediklerini (ben oldukça Mustafa Denizli bu kapıdan içeri giremez) konuştum. Bunlar gayet normal. Önemli olan birbirimizi tanımamızdır. İçine girdiğim büyük camiada terimle, aklımla, zamanımla, herşeyimle, yönetimimizle ve taraftarımızla yeni bir başlangıç için daha önemlisi bizi bekleyen bir bitiş için burdayız. O bitiş için yarından itibaren çalışmaya başlıyorum. Galatasaray ve Fenebahçe'de geçen günlerim de saygındır. Çocukken büyük Beşiktaşlıydım. Sporcu olarak gelemedim ama teknik direktör olarak gelmem benim açımdan hayatım boyu alabileceğim en büyük davetlerden biriydi. O büyük camialara teşekkürü borç biliyorum. Burada benden neler beklendiğini biliyorum. Neler yapacağımızı yarından itibaren işleme koyacağız. Alllah'a şükretme borcum var. Fazla konuşmak istemiyorum. Yönetimiz, başkanımız ve sizin verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum. Sadece Beşliktaş'a değil herkese layık olmak için hem kulübüm adına hem ekibim adına iyi şeyler söyletmek için çaba sarfedeceğiz. Mutlaka hatalarımız olacaktır. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir. Herkese hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

Denizli, teknik kadroyla ilgili olarak şöyle konuştu:

"Beşiktaş'ın ve Milli Takım'ın unutulmaz isimlerinden Sergen Yalçın'ı istedim. Sergen kursu yeni bitirdiği için kafamda bir soru vardı ve bunu başkanla paylaştım. Başkan, Sergen'le konuştu ve 'herhangi bir mani olmadığı' yanıtını aldı. Ancak prosedür farklı çıktı. Futbol Federasyonu buna imkan olmadığını söyledi. Yarın başlayacak olan kadroda Sergen yanımda yer almayacak. Bir diğer değerli isim, Beşiktaş'a uzun yıllar hizmet eden değerli kardeşim Sinan Engin'in görevine devam etmesini söyledim. Kendisi teşekkür etti ama 'ben zihnen yoruldum' diyerek müsade istedi. Kendisine birkaç defa aynı istediğimi tekrarladım ancak fikrini değiştirmeyeceğini gördüm. Kendisine yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Yarın göreve başlayacak teknik kadroda Tayfur Havutçu ve Zafer Öğer yer alacak. Tayfur, bu konuşmamızdan sonra seve seve bu görevde yanımda olacağını söyledi. Görev alacak diğer bir arkadaşımız Stefano Moreno da yardımcım olacak."

-SÖZLEŞME SEZON SONUNA KADAR-

Sözleşmenin süresiyla ilgili ortaya atılan iddialara da açıklık getiren Mustafa Denizli, "Yönetim 2 yıllık bir kontrat önerdi. Ancak ben tek yıllık kontratlar üzerinde çalışıyorum. Çünkü bu tamamen benim elimdedir. Ben burada görevi kendi çizgimle devam ettiririm. Başarıyı bu şekilde yakalamanın daha sağlıklı olacağını düşünüyoruım" ifadelerini kullandı.

-TARİHİ İMZA-

(A) Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe'yi de çalıştıran 59 yaşındaki Mustafa Denizli, böylelikle 3 büyük kulübü birden çalıştıran ilk teknik adam olarak tarihe geçecek.

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*