Denizli: Hesaplar tutacak

Denizli: Hesaplar tutacak.13589
  • Giriş : 13.12.2008 / 22:32:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 22:35:43

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, zor bir geceyi 3 puanla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlk yarı sonucu için sunları söyledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mustafa Denizli, düzenlenen basın toplantısında, bugün tüm koşulların futbolcuların aleyhine olduğunu belirterek, ''Geçen hafta kaybedilen 3 puanın baskısının yanısıra önemli bir bölümünün sürekli oynadığı sakat ve cezalı oyuncularımızın olması az da olsa bizi tedirgin etti. Ancak zor bir geceyi kazanarak geçirmek mutluluk verici'' dedi.

Deneyimli teknik adam, ligde her haftanın farklı bir oluşum çıkardığını ifade ederek, ''2 haftada aldığımız sonuçlar üst sıralardaki yakınlığı ve uzaklığı değiştiriyor. Geçen hafta kaybettiğimiz 3 puan bizim için son derece üzücü oldu. Hayıflanmanın gereği yok. Ankaragücü karşısında özellikle ilk yarıda oyunu koparmamızı, sonucu elde etmemizi gerektirecek pozisyonlar vardı. Futbolda olmayınca olmuyor. Önemli olan bu ekibin üretken ve çalışkan olması, mücadele etmesi'' diye konuştu.

Ankaragücü maçında bunların hepsinin olduğunu vurgulayan Denizli, ''Gol yollarında ve final paslarında biraz daha dikkatli olursak özlenen Beşiktaş gelir. Bu akşam aldığımız 3 puan hayati önem taşıyordu. İlk defa alınan 3 puan iyi futbolun önüne geçti. Bunu da hakettik. Rakibin direkten dönen topu gol olsa maç berabere bitebilirdi. Ama maçın hakkı bu olmazdı. Şartlar gereği mücadeleden son derece memnunum'' dedi.

-''HEDEFLERİ TUTTURACAĞIZ''-

Denizli, Beşiktaş'ın başına geçtiği dönemde bir hedef belirlediğini ve bunu başaracaklarını söyledi.

Galatasaray maçının ardından verilecek arayı devre arası olarak değerlendirmediğini dile getiren Denizli, şunları kaydetti:

''17. hafta devre arasıdır. Bu haftaya göre nerede olmamız gerektiği şeklinde yaptığımız hesabı düşünürsek, o bölgenin içindeyiz. Hatta daha iyi durumdayız. Bu hesaplarımızı da tutturacağız. Hakedilen ve hakedilmeyen kayıplar yaşanır. Hakedilmeyen 3 puanı henüz kazanmadık. Belki bu tür sonuçlar da alırız. Bunun da yolumuzda önemli etkileri olacaktır. Herkes için zor gündü. Bugünü böyle tamamlamamız bizi mutlu etti.''

-ERGİNER: ''POZİSYONLARI DEĞERLENDİREMEDİK''-

Ankaragücü Antrenörü Reha Erginer ise Beşiktaş karşısında buldukları pozisyonları değerlendiremediklerini bildirdi.

Erginer, iki takım için de zor bir maç olduğunu belirterek, ''İstanbul'a Beşiktaş'tan puan veya puanlar almaya gelmiştik. Maç 0-0 beraberlikle devam ederken pozisyonlarımız oldu. Ancak bunları değerlendiremedik. Maçın ikinci yarısı daha dengede geçti. Yine pozisyonlarımız oldu. Direkten dönen bir topumuz var. Sonuçta mağlup olduk. Bundan sonraki haftalara bakıyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*