Denizli kadroyu değerlendirdi

Denizli kadroyu değerlendirdi.12653
  • Giriş : 17.05.2008 / 17:16:00

Milli Takımlar eski teknik direktörü Mustafa Denizli, A Milli Takım'ın EURO 2008'de ofansif gücü en yüksek takımlardan biri olduğunu belirterek, ay yıldızlıların şampiyonadaki şansını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vodafone Cup 2008'in Türkiye finalisti Uludağ Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Texas Sporters Club Futbol takımını, Moskova'da gerçekleşecek Vodafone Cup 2008 Final karşılaşmasına hazırlayan Milli Takımlar eski teknik direktörü Mustafa Denizli açıklamalarda bulundu.

Milli Takımlar eski teknik direktörü Mustafa Denizli, A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek takımlar arasında ofansif gücü en yüksek takımlardan biri olduğunu belirterek, Ay-yıldızlı takımın şampiyonada başarılı olacağına inandığını söyledi.

Denizli, Galatasaray'ın tecrübeli golcüsü Hakan Şükür'ün Milli Takım aday kadrosuna çağrılmamasıyla ilgili olarak ise, Fatih Terim'in kendi oyun planına uyan futbolcuları kadroya aldığını, bunun da normal olduğunu vurguladı.

A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacağına inandığını vurgulayan Denizli, "Fatih Terim'in seçmiş olduğu kadro normaldir. Neticede kendi oyun planına uyan futbolcuları seçmiştir. Türkiye'de hangi kadro açıklanırsa açıklansın birileri o kadroda mutlaka olmayacaktır, bu da doğaldır. Dünyanın heryerinde bu kadrolar tartışılır. Önemli olan kadroların tartışılması değil, ortaya koyacağı performanstır. Bu eleştirilerin turnuvadan önce yapılması gayet doğaldır, ama bir de turnuvanın sonuçlarını beklemek lazım. Şu anda Türkiye, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek takımlar arasında ofansif gücü en yüksek takımlardan biri. Bunu da şampiyonada ortaya koyacaktır ve başarılı olacaktır" ifadelerini kullandı.

Hakan Şükür'ün kadroya alınmamasıyla ilgili olarak ise Mustafa Denizli, "Fatih Terim'in orada yaptığı oyun şeklini oluşturacak futbolcuların seçimidir. Türkiye aşağı yukarı 15 yıldır Hakan Şükür ile hücum aksiyonlarını değerlendiren bir takım. Hakan Şükür de bunu son derece başarılı bir şekilde yerine getirdi. Ama bugünkü kadroda niye yok diyecek olursanız ? Haklılık var mı, yok mu ? Bu tamamen sorumluların görevidir. Bizim burada konuşmamız bir şeyi değiştirmez. Sonuçta sorumlu değilsiniz. Ben de yıllardır bu işin muhatabı oldum, bu işi oluşturacak düşünce oyun planını ortaya koyar" diye konuştu.

Mustafa Denizli, 'Son günlerde Galatasaray'ın teknik direktörleri adayları arasında isminiz geçiyor. Bu konuda ne diyorsunuz?' sorusu üzerine de "Bakalım o ileride olursa, size haber veririz" ifadelerini kullandı.

'Eğer Galatasaray'a teknik direktör olursanız Hakan Şükür'ü tekrar kadroda görmek ister misiniz?' sorusuna Denizli, "Onun kontratı nedir bilmiyorum. Böyle varsayımlar üzerinden konuşmak da doğru değil" şeklinde cevap verdi. Denizli, 'Galatasaray'dan resmi bir teklif aldınız mı?' sorusunu ise cevapsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious