Denizli: Önemli bir engeli aştık

Denizli: Önemli bir engeli aştık.11573
  • Giriş : 18.05.2009 / 09:30:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankaragücü sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Denizli, ''Ankaragücü'nün durumu, bizim önümüze çıkabilecek bu dönem itibariyle ligdeki en büyük engellerden birisiydi. Kolay değil hem onlar için kolay değil, hem bizim için kolay değil. Ankara defterini bu sene iyi kapattık. Üzülen oluyor, sevinen oluyor; ama Futbol bu, yapacak bir şey yok. Burada 3 golle 3 puanı almak bizim için son derece sevindirici.

Takımın son kalan 2 maça hem fizik olarak hem ruhsal olarak çok sağlıklı girmesini sağlayacak. Zaman daraldı artık, bundan sonra bu çocuklardan fevkalade iyi şeyler beklemek pek iyi niyetlilik olur. Burada artık önemli olan bu konumumuzu muhafaza etmemiz. Bu yarış devam edecek ve çok zevkli. Biz bir adım öndeyiz. Şu anda takip edenlerin işi bizden daha zor." dedi.

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Üzülmez de, Galatasaray ile oynayacakları derbi maçın zor geçeceğini belirterek, ''Ankaragücü engelini galibiyet ile aştık. Haftaya oynayacağımız Galatasaray maçı zor geçecek. Her ne kadar şampiyonluktan kopsalarda ciddi rakip.'' açıklamasını yaptı.

Beşiktaş'ın 2 golüne imza atan Bobo ise, gol atmaktan çok takımın galip gelmesinin önemli olduğunu belirtti. Brezilyalı oyuncu son 2 haftada alacakları galibiyetlerle şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner de, son 2 haftada daha dikkatli olacaklarını ve mutlu son ulaşacaklarını söyledi. Öner, ''Her geçen hafta hedefimize ilerliyoruz. Haftayı lider kapadık. Son 2 hafta kaldı. Tüm maçlarımızı kazanıp şampiyon olacağız.'' diye konuştu.
Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman da, şampiyonluğa oynayan Beşiktaş'a karşı iyi Futbol sergilediklerini; ancak beraberliği yakaladıklarına rağmen mağlubiyetten kurtulamadıklarını ifade etti.

Karaman, Denizlispor ile haftaya final niyetinde çok önemli bir maç oynayacaklarını, 3 puan alarak ligde kalmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*