Denizli şehidini bağrına bastı

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Helikopter kazasında şehit olan Pilot Başkomiser Kudret Çalık (30), memleketi Denizli'nin Çivril ilçesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çivril Merkez Camii'nde cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazına, Denizli Valisi Gazi Şimşek, İl Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, Çivril Kaymakamı Mustafa Kılınç, Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Denizli ve Çivril Emniyet Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı yetkililerinden Hakan Çetin, Şehit Başkomiser Çalık'ın mesai arkadaşları, ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından şehit ağabeyinin cenazesinin başından hiç ayrılmayan Hakan Çalık, ısrarlara rağmen tabutu bir müddet güçlükle taşıdı. Çalık, ağabeyinin defni sırasında da kriz geçirdi. Tabutu bırakmak istemeyen Hakan Çalık, ağabeyinin mesai arkadaşları tarafından güçlükle ikna edildi. Ağabeyinin kendi elleriyle defnederken kriz geçiren Çalık, çevredekilerin yardımıyla mezarın içinden çıkarıldı.

Astsubay ağabeyi Hasan Çalık da, kardeşinin tabutu başından hiç ayrılmadı. Camiden mezarlığa kadar omuzlarda taşınan şehit başkomiser Kudret Çalık'ın eşi Aysel Çalık, annesi Ayşe Çalık, babası Mehmet Çalık ve kayınbiraderi Taşkın Felekoğlu da sinir krizi geçirdi. Eşi Aysel Çalık'ı, komşu ve arkadaşları teselli etti. 10 yaşındaki Çağla Çalık ise amcasının resmini güllere sararak elinde taşıdı. Annesi Ayşe Çalık fenalaşarak, bayan polis memurları tarafından evine götürüldü.

Evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu babası olan Kudret Çelik, gözyaşları arasında ilçe mezarlığına defnedildi. Sekiz yıllık polis memuru Çalık'ın son uçuştan sonra yıllık izne ayrılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious