Denizli tarihini arıyor

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

1926 yılında kurulan Denizli Ticaret Odası (DTO) 80. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ilin sostokültürel ve ekonomik tarihini ortaya çıkarmak için "Dur Geriye Bir Bak" adlı yarışma düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTO Başkanı Yüksel, Denizli sevdası ile yola çıktıklarını ifade ederek, "Şimdiye kadar yönetime gelen oda başkanlarımız odaya büyük hizmetleri olmuş. Biz 80. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde farklı bir şeyler ve çıtayı yükseltmek istedik. Geleceğe ışık tutmak için elimizdeki dağınık tarihi metaryerlleri toplayarak kent müzesine kazandırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Çalışmaların eylül veya ekim ayında tamamlanacağını, arşivin hem kitap hem de CD olarak gelecek kuşaklara belge niteliğinde bırakılacağını kaydeden Yüksel, "Her evde bir tarih yatıyor. Bunlar bir albümde sararmış bir resim. Sandığın içinde bir eşya tarihi bir bina olabilir. Bilgi, belge, eşya, evrak gibi tarihe ışık tutacak nitelikte ne varsa kurumumuza ulaştırmalarını istiyoruz. Gelecek nesillere, geçmişin ne olduğunu ifade edebilecek belgeseller bırakmak istiyoruz." dedi.

Kokteyle katılan davetlilere yarışma için hazırlanan kısa CD flimleri izletildi. Düzenlenen kokteyle Denizli Valisi Gazi Şimşek, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, daire müdürleri ve basın mensupları katıldı. 1 Mayıs'da başlayan yarışma 16 Haziran'da sona erecek. Yarışma sonunda birinciye bin 500 YTL, ikinciye bin YTL ve üçüncüye 750 YTL para ödülü verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious