Denizli'de ABD karşıtı gösteri

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Denizli'de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfedarasyonu'na (KESK) bağlı bir grup, Irak'ın ABD tarafından işgalini protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ellerindeki mumlarla birlikte slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.
KESK'e bağlı bir grup, iş çıkışı ABD'yi protesto etti. Çınar Meydanı'nda toplanan grup, meşale ve mum yakarak Irak işgalini protesto etti. Üniversite öğrencilerinin ve memurların destek verdiği protestoda, polis geniş güvenlik önlemi aldı. Grup, "Kahrolsun ABD, işbirlikçi AK Parti", "Kahrolsun Amerikan emperyalizmi", "Irak halkı yalnız değildir, hepimiz Iraklıyız", "Emparyalistler işbirlikçiler 6. Filo'yu unutmayın", "Hepimiz Iraklıyız, hepimiz Kürdüz" şeklinde sloganlar attı.

Yapılan basın açıklanmasında Amerika'nın özgürlük adı altında Irak'ın petrollerini ele geçirmek için ülkeyi işgal ettiği belirttildi. Amerika'nın Irak'ı hemen terketmesi gerektiğini söyleyen grup, "Sesimiz büyüdükçe ABD ve işgal güçleri kaybetmeye devam edecek. Başta Bush ve Blair olmak üzere, işgalci ülkelerin devlet başkanları savaş suçlusu olarak yargılanmalıdır. Irak işgaline ortak olan ülkeler, Irak'ın zararlarını gidermelidir." dedi.

Polis yasa dışı örgütlerin protestoyu provoke etmemesi için geniş güvenlük önlemi aldı. Herhangi bir olayın çıkmadığı gösteride grup sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious