Denizli'de avukatlar bir gün mahkemelere girmedi

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Denizli'de avukatlar, Danıştay üyelerine yapılan silahlı saldırıyı protesto etmek amacıyla bir günlük mazeret dilekçesi vererek mahkemelere girmeme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukatlar adına basın açıklaması yapan Denizli Barosu Başkanı Adil Demir, saldırının sözlü kınamalarla geçiştirilemeyeceğini ifade ederek, "Bu saldırı halka ve halkın huzuruna yöneliktir. Sadece kınamayla geçiştirmek doğru değildir." dedi.

Saldırının bir avukat tarafından yapılamasının da kendilerini üzdüğünü kaydeden Demir, "Saldırganın bir avukat olması, bizi ve Türk avukatlarını daha büyük üzüntüye boğmuş ve utandırmıştır. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu bağımsız bir kuruluştur. Dolayısıyla bugün canıyla adalet hizmeti yapmanın bedelini ödeyen yargıç vardır. Türk adalet camiası içinde hayat mücadelesi veren yargıçlarımız vardır." şeklinde konuştu.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından yapılan kınamaların yeterli olmadığını da belirten Demir, "Kurul, eylemle ve eylemli olarak yargının gücünü göstermelidir. Denizli Barosu olarak Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nu bu tür saldırılara karşı durmaya, hakim ve savcılara sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu tür konularda sadece açıklama yapmalarını yeterli görmüyoruz." dedi. Daha sonra avukatlar, saldırıyı alkışlarla protesto etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious