Denizli'de Cemaat evinde intihar!

Denizli'de Cemaat evinde intihar!.9741
  • Giriş : 14.02.2009 / 13:50:00
  • Güncelleme : 14.02.2009 / 13:36:22

“Cemaat evi” olarak kullanılan öğrenci evinde 17 yaşındaki H.Ç. intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizli'de “cemaat evi” olarak kullanıldığı savlanan öğrenci evi, Vali Vefki Ertürk Anadolu Kız Meslek Lisesi Öğrenci Meclisi Başkanı 16 yaşındaki H.Ç'nin mezarı oldu.

Genç kız dairenin bulunduğu binanın yedinci katından atlayarak intihar etti. Polis, intihar nedenini bir bilgisayar hırsızlığı sonrası şüphelerin üzerinde kalması olarak kayıtlara geçirirken H.Ç'nin ailesi ise gerekçenin düzmece olduğunu öne sürerek “Kızımız baskılardan dolayı intihar etti” dedi.

Denizli, Emek Caddesi'ndeki binada yaşanan intihar olayını tartışıyor. 16 yaşındaki lise öğrencisi H.Ç, üç yıldır iki türbanlı üniversite öğrencisiyle paylaştığı Emek Caddesi üzerindeki Caner Apartman'ın yedinci katında bulunan öğrenci evinin camından atlayarak intihar etmek istedi. Önceki gün saat 11.30 sıralarında yaşanan olay sonrası ağır yaralanan genç kız çevredekiler tarafından Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

İntihar olayı polis kayıtlarına, genç kızın ev arkadaşlarının ifadeleri ışığında yansıdı. Öğrencilerden 23 yaşındaki Yasemin Şahbal, bir gün önce evden bir dizüstü bilgisayarın çalındığını, şüphelerin H.Ç. üzerinde yoğunlaştığını ve bu nedenle tartıştıklarını savladı. Ancak aile aynı görüşte değil. Yaşanan olayın ardından anne ve babanın ağzını bıçak açmazken dede Ali Dobulga, torununun cemaat baskısı nedeniyle intihar ettiğini ileri sürdü. H.Ç'nin yaşam dolu bir kız çocuğu olduğunu ve asla intiharı düşünmeyeceğini dile getiren Dobulga, “Torunum bu evde yaşamaktan mutsuzdu. Onu kandırdılar. Abla evine alacağız, abi evine alacağız dediler. Kızımızı kurtaramadık” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*