Denizli'de çete operasyonu: 8 tutuklama

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan "Balyoz" ve "Kundak" adlı operasyonlarda gözaltına alınan 28 kişiden 8’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 8 ay devam eden çalışmalar neticesinde, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar yapıldı.

İlk olarak suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, çek senet tahsilatı, işyeri kurşunlama, kundaklama ve 6136 sayılı kanuna muhalefet kapsamında "Balyoz" operasyonu düzenlendi.

B.B. elebaşılığındaki suç örgütüne yönelik Denizli merkez, Çivril, Baklan ve Çal ilçelerinde yapılan operasyon kapsamında A.A, G.D, O.K, R.A, Y.Ç, S.Y, S.A, Y.K, M.D, Ö.B, U.C ve Y.K yakalanarak gözaltına alındı. Elebaşı B.B.’nin yanısıra Ö.A, M.B ve H.K ise firar etti. Zanlılardan Ö.B., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Çivril K-2 Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

İkinci olarak Denizli merkez, Çivril, Baklan ve Çal ilçelerinde "Kundak" operasyonu düzenlendi. E.U. elebaşılığındaki suç örgütünün silah, mühimmat ve uyuşturucu madde kaçakçılığı yaparak haksız kazanç sağladığının tespit edilmesi üzerine başlatılan operasyonda E.U’nun yanısıra E.Ö, M.A.Y, Ü.K, N.B, R.A, Ş.N, F.A, S.Ö, M.E.D, F.D, M.A, F.Ç, U.Y, M.A.Ç ve C.B gözaltına alındı.

Olayla ilgili olduğu iddia edilen ve firar ettiği bildirilen M.Ç ve F.E’nin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Hakim karşısına çıkarılan örgüt elebaşı E.U ve üyeler E.Ö, U.Y, C.B, F.D, F.Ç ve Ö.B tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Her 2 operasyon kapsamında 28 kişi gözaltına alınırken 15 kişi, ifadelerinin alınması sonrasında serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkarılan 13 kişiden 8’i tutuklandı.

Firar eden 6 şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious