Denizli'de kedi ve köpek katliamı

Denizli'de kedi ve köpek katliamı.21327
  • Giriş : 02.06.2008 / 19:50:00
  • Güncelleme : 02.06.2008 / 18:56:07

Denizli'nin Buldan ilçesinde de çok sayıda kedi ve köpek zehirlenerek öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Buldan'da hafta sonunda ilçenin farklı yerlerinde çok sayıda kedi ve köpek ölü bulundu. Hayvanların zehirli et ile öldürüldükleri belirlendi.

100'e yakın köpek ve kedinin katledildiği Buldan'da, sokak hayvanlarının yanı sıra sahipli bazı hayvanların da zehirlendiği ortaya çıktı.

Buldan Belediyesi, hayvanların zehirlenmesiyle ilgilerinin olmadığını açıkladı. Belediye görevlileri, sabahın erken saatlerinde ölü köpek ve kedileri çöp kamyonuyla toplayarak, ilçe çöplüğüne attı.

İlçede kedi ve köpeklerin zehirlenmesi, hayvanseverlerin tepkilerine neden oldu. Dokumacılık yapan İlhan Kaçanoğlu, kedi ve köpekleri kimlerin öldürdüğünü tespit edemediklerini belirterek, "Sokak köpeklerinin sürü şeklinde dolaşarak insanları korkuttukları doğru. Ama bu korkuyu ve oluşabilecek bir tehlikeyi önlemenin yolu öldürmek değildir" dedi.

Kaçanoğlu, "Bu köpeklerin toplanarak kısırlaştırılması ve toplu bakım merkezlerinde bakılması uygundur. Üstelik belediyenin böyle bir merkezi de bulunuyor. Ama en kolay ve en canice yol seçilmiş, toplu olarak imha edilmişlerdir. Öldürülen kedi ve köpeklerin arasında sahipli hayvanların da olduğunu öğrendik. Bu katliamı yapanların elleri kırılsın" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious