Denizli'de sıra yönetimde

Denizli'de sıra yönetimde.16930
  • Giriş : 30.03.2008 / 13:25:00

Denizlispor Kaptanı Yusuf Şimşek, Gençlerbirliği maçında onurlu ve şereflice mücadele ederek galip geldiklerini belirterek, "Biz fedakârlıkları yaptık. Artık top, Denizli'nin büyüklerinde." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri'nde antrenman yapmayan ancak Kaptan Yusuf Şimşek nezaretinde Denizli Belediyespor'un sahası Doğan Seyfi Atlı Stadyumu'nda antrenman yapan futbolcular kendilerinin anlayış ile karşılanmasını istedi. Denizli'yi temsil ettiklerini ve bu yüzden hafta içinde yaşadıkları olayı dışarıda bırakarak Gençlerbirliği maçına çıktıklarını ifade eden Denizlispor'un başarılı futbolcularından Zafer Demir, galip gelerek, yollarına devam ettiklerini söyledi. 15 yıldır süper ligde mücadele ettiğini ancak çok duygulu bir karşılaşmaya çıktığını anlatan Hasan Yiğit de arkadaşlarını galibiyet dolayısıyla canı gönülden kutladığını belirtti.

Kaptan Yusuf Şimşek ise ödemeler yapılıncaya kadar antrenmanlara çıkmayacaklarını açıklayarak, "Bu eylem bütün takımın görüşüdür. Biz idmanlarımızı her gün yaptık. Kampa girmedik ama herkes bu işin ciddiyeti gereği hafta boyunca her şeye dikkat etti. Gençlerbirliği maçına çıktık, onurlu ve şereflice mücadelemizi verdik. Biz fedakârlıkları yaptık. Artık futbolcular olarak topu Denizli'nin büyüklerine bırakıyoruz. Futbolcular olarak görevimizi yapacağız ama antrenmanlarımıza başka yerlerde devam edeceğiz." diye konuştu.

Denizlispor Kulüp Başkanı Ali İpek'ten de özür dilemeye hazır olduklarını kaydeden Şimşek, "Başkamız Ali İpek, bizim babamızdır, O'nu çok seviyoruz. İstifa etti ancak ben geri döneceğini düşünüyorum. O, bizim büyüğümüzdür gerekirse özür dileriz." açıklamasını yaptı.

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise hafta başından beri enteresan olaylar yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Futbolcularım bugüne kadar formalarının hakkını verdi. Terinin son damlasına kadar mücadele edip takımı buraya getirdiler. Futbolcular hafta içinde eylem yaptılar, belki de haklıydılar. Galibiyetle ile kendilerini affettirdiler. Sıra Denizli camiasına geldi. Herkesin duyarlı olması lazım. Yönetimin futbolcular için bulabildiği para, toplam alacaklarının 5'te biri kadar. Hiç kimse anlamıyor. İnşallah bunu çözerler."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious