Denizli'de taraftarlar kimlik kontrolüyle stada alınacak

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Denizlispor-Fenerbahçe maçına girmek isteyen taraftarlar, hem bilet alırken hem de stada girerken kimlik kontroluna tâbi tutulacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha sonra toplantıda aldıkları kararları açıklayan Denizlispor Başkanı Ali İpek, Fenerbahçe kulübüne kapalı üst tribünde ayrılan 750 yerin biletlerinin gönderildiğini, bunun dışında diğer tribünlere Fenerbahçelilerin giremeyeceğini söyledi.

Denizli seyircisi için ayrılan biletlerin satışının da kimlikle yapılacağını, maça girişlerde aynı şekilde kimlik kontrolu yapılacağını duyuran İpek, "Tatsız olaylar yaşanmaması için Fenerbahçeli taraftarlar bizim tribünlerimize sızmasın." uyarısını yaptı. Şehirdışından gelenlere bilet verilmeyeceğini de kaydeden İpek, "Hazırlıklarımızı tamamlayarak sabırsızlıkla maçı beklemeye başladık. Denizlispor, kendi işini kendi görecek. Sahadan iyi bir skorla ayrılarak nasıl bir takım olduğunu Türkiye'ye ilan edecek" diye konuştu.

Maçın yanısıra taraftarların da önem taşıdığına vurgu yapan Ali İpek, "Fenerbahçe'ye 750 adet bilet verdik. Kendi taraftarını kendileri belirliyor. Bunun dışında Fenerbahçeli seyircilere başka tribünlere girmemesini tavsiye ediyoruz. Zaten bilet satışları kimlikle olacak. Maça girerken de kapılarda kimlik uygulaması yapılacak" dedi.

"Kimliğinde doğum yeri Denizli yazmayanlara bilet verilmeyecek mi?" sorusunu ise İpek, "Denizli'de ikamet eden ve çalıştığını belgeleyenlere bilet vereceğiz. Şehirdışından gelenlere verilmeyecek." şeklinde cevapladı. Bileti olmayanların stat çevresine yaklaştırılmayacağını da belirten İpek, "Bizim stadın girişi farklı. Biletsiz seyirci kapıdan giremez. Ayrıca turnikelere bile yaklaşamaz. Bu sebeple bir problemle karşılaşmayız" diye konuştu.

İpek, Fenerbahçe kanadından Denizlispor'a yönelik küçük düşürücü açıklamalara da şöyle cevap verdi: "Denizlispor küçük mü büyük mü takım olduğunu kendisi belirledi. Şu anda ikinci yarının altıncısıyız. Oyuncu kalitemiz de iyi ancak bazı şansızlıklar yaşadık. Bunları kamuoyu biliyor. Kimin düşeceği de bizi ilgilendirmez. Galip gelip bileğimizin hakkıyla buradan çıkacağız." Denizli taraftarlarını maça beklediklerini dile getiren Ali İpek, 90 dakika boyunca takıma destek verilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious