Denizli'de tekstil fabrikası yandı

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Denizli'de bir tekstil fabrikasında çıkan yangında 1 kişi yaralanırken, fabrika sahibinin oğlu işçileri teselli etmeye çalıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangında, fabrikayı boşaltmak isteyen işçiler arasında kısa süreli panik yaşandı. Fabrikayı terk etmek isteyen örgü şefi Turna Çetin'in (32) üzerine kapı devrildi. Çetin, yaralı olarak, Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı. 2 işçi de hafif şekilde dumandan etkilendi. Fabrika önünde toplanan işçilerden bazıları ise göz yaşlarına hakim olamadı.

Yangını, Denizli Belediyesi ve OSB İtfaiye Müdürlüğü ekipleri kısa sürede kontrol altına aldı. İtfaiyenin yangını kontrol altına almaya çalıştığı sırada içeriye giren fabrika sahibinin oğlu Ahmet Yavuzçehre, yangının olduğu katları gezerek, kimsenin olup olmadığını kontrol etti.

Daha sonra işçileri fabrika önünde toplayan Yavuzçehre, herkesin arkadaşını kontrol etmesini isteyip, içerde kimsenin olup olmadığını sordu.

Etrafında ağlayanları gören Yavuzçehre, “Ne ağlıyorsun? Ağlayacak bir şey yok. Herkes evine gitsin yarın telefonla durumu öğreneceksiniz. Ağlamayın, panik yapmayın. Aranızda hamile olanlar vardı, onlar ayakta dolaşmasın” dedi.
Fabrika sahibi Ali Yavuzçehre de yangının elektrik kontağından çıktığını öğrendiklerini belirterek, “Hasarın ne kadar olduğunu bilemiyoruz. Çok şükür cana bir şey olmadı. 1 işçinin üzerine kapı düşmüş, umarım bir an önce sağlığına kavuşur” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious