Denizli'nin imzalama öyküsü

Denizli'nin imzalama öyküsü.12846
  • Giriş : 11.10.2008 / 09:01:00

Beşiktaş'ın yeni hocası Mustafa Denizli'nin, Başkan Demirören'e tüm isteklerini kabul ettirdikten sonra imza attığı öğrenildi. Denizli'nin menajerlik sistemini de bu 3 saatlik toplantıda kaldırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜM İSTEKLERİNİ KABUL ETTİRDİ

Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam'ın yerine teknik direktörlüğe getirilen Mustafa Denizli'nin, imza atmadan önce başkan Yıldırım Demirören'e tüm isteklerini kabul ettirdiği ortaya çıktı. Menajerlik sistemini kaldıran Denizli'nin Başkan Yıldırım Demirören ile Çarşamba gecesi Kandilli'deki evinde yaptığı 3 saatlik toplantıda görüşmenin büyük bir kısmının 'Çalışma Esasları' üzerinde geçtiği öğrenildi. Tecrübeli hocanın tüm isteklerini kabul ettirdikten sonra 8 aylık sözleşmeye imza attığı ifade edildi. Denizli'nin Beşiktaş yönetimine kabul ettirdiği istekleri şöyle:

HİÇBİR ARACI İSTEMİYORUM

Ben sadece size bağlı çalışırım. Arada bir yönetici ya da menajer istemiyorum. Takımla sadece teknik heyet ilgilenmeli. Bir sorun varsa eğer bu konu Futbol şubesinin bağlı olduğu sizinle görüşülmeli.

HER ŞEYDEN HABERİM OLACAK

Medya ilişkilerini ben düzenlerim. Bu konuda gerekirse yardım alırım. Ümraniye'den çıkacak, medyaya yansıyacak en küçük bilginin benim kontrolümde olması gerekir.

KİMSE FARKLI DAVRANMAMALI

Futbolcu iletişimi önemlidir. Verdiğim kararlardan mutlu olmayacak oyuncular olabilir. Onlarla da ben ilgileneceğim. Morali bozuk olan oyuncunun sırtı sıvazlanmamalı. Çözümü yöneticide değil çalışmakta aramalı.

PARALAR ZAMANINDA ÖDENMELİ

Ceza ve prim kararlarında tam insiyatif beklerim. Oyuncuların motivasyonunun bozulmaması için paraların zamanında ödenmesi çok önemli.
HER KAFADAN SES ÇIKMAMALI

Başarı için birlik ve beraberlik şart. Kamuoyunda takım ve şahsımla ilgili özellikle yöneticilerin ağızlarından sözler çıkarsa bu hoş olmaz. Bu yüzden herkes kendisine düşeni yapmalı.

TÜM KARARLARI BEN ALIRIM

Takımla ilgili bütün gelişmelerden bilgim olmalı. Takımın motivasyonunu bozacak olumsuz gelişmelere izin vermemeliyiz. Bu nedenle takımı ilgilendiren konulardaki bütün kararlar benim onayımdan çıkmalı.

Teknik heyet iş başı yaptı

Beşiktaş'ta yeni teknik kadro iş başı yaptı. Mustafa Denizli, Tayfur Havutçu, Stefano Moreno ve Zafer Öğer, dün fiilen göreve başladı. Oldukça neşeli tavırlar sergileyen Denizli antrenman öncesi futbolcularla tanıştıktan sonra oyuncularla kısa bir konuşma yaptı.

Sorunları çözebilmek için bana 15 gün yeter

Mustafa Denizli'nin Başkan Demirören'e toplantıda, “Takımı ve futbolcuları yakından tanıyorum. Sorunları da çok iyi biliyorum. Kendi felsefemi futbolculara aktarmak için Milli Takım arası bana yeter” dediği belirtildi.

SORUN TAKIM OYUNUNDA

Siyah-Beyazlıların yeni teknik direktörü Mustafa Denizli'nin, başkan Yıldırım Demirören ile yaptığı toplantıda hayli iddialı açıklamalarda bulunduğu öğrenildi. Beşiktaş'ı ve takımdaki oyuncuları çok iyi tanıdığını, bu nedenle de bir yabancılık çekmeyeceğini ileri süren Denizli'nin, Başkan'a “Bana 15 gün yeter. Başka zamana ihtiyaç duymam” şeklinde konuştuğu ileri sürüldü. Siyah-beyazlı takımda çok kaliteli futbolcuların olduğunu, oyuncu kalitesinde bir problem olmadığını sadece takım oyunu oynamakta sorunlar bulunduğunun altını çizen Denizli'nin, “Bu sorunu aşmak için önümüzde Milli Takım arası bulunuyor. Bu 15 günlük süre içinde bu soruna çözüm buluruz” diye konuştuğu ifade edildi.

BEKLENTİLERİ BİLİYORUM

Kendisinden beklenilenlerin farkında olduğunu kaydeden Denizli'nin başarı için önce takım olmak gerektiğini, bunun yolunun da arkadaşlıktan geçtiğini vurguladığı belirtildi. Denizli'nin, “Önce ben değil, biz anlayışını tüm oyunculara aşılayacağız. Bu şekilde bir takım olacağız. Ondan sonra da başarı gelecektir. Hedefimiz hem Süper Lig'de zirveye oynamak hem de Türkiye Kupası'nda final oynamak. Beşiktaş'ı iki kulvarda da başarıya götürecek oldukça geniş bir kadromuz var” diye geleceğe yönelik ümitli açıklamalarda bulunduğu belirtildi. Tecrübeli hocanın alt yapıya da ayrı bir önem vereceği ve yeni yıldızları kazandırmak için genç oyuncularla da yakından ilgileneceği ifade edildi.

YENİŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*