Denizli'nin öncelikli hedefi ligde tutunmak

Denizli'nin öncelikli hedefi ligde tutunmak.17161
  • Giriş : 01.07.2008 / 12:18:00

Denizlispor teknik direktörü Ali Yalçın, yeni sezonda öncelikli hedeflerinin Turkcell Süper Lig'de tutunmak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yalçın, sekiz genç oyuncuyu A takıma dahil ettiklerini, Denizli kentine çok güzel bir takım kazandıracaklarını söyledi.

Sezon öncesi yapılacak kamp döneminde, gençleşen yeşil-siyahlı takımı lige en iyi şekilde hazırlayacaklarını ifade eden Yalçın şunları kaydetti:

"Yeni transferlerimiz Denizli'ye geldi. Kale ile forvete birer futbolcu alınacak. Öteki mevkilere transfer yapmayı düşünmüyoruz. Genç arkadaşlarımıza güveniyoruz. Gençlerin çoğuyla önceki dönemlerde beraberdik. Onları çok iyi tanıyor ve güveniyorum. Genç oyuncuları takım içinde harmanlayarak çok güzel bir takım yapacağız."

Yeşil-siyahlı takımın belirli hedeflerle yola çıkacağını anlatan Yalçın, "öncelikli amacımız ligde iyi bir yerde tutunabilmek. Zaman içinde bu hedef kendiliğinden oluşacak. Futbolcularımızın lige adaptasyonu, gençler ile tecrübeli oyuncularımızın uyumu rotayı kendiliğinden çizecek" diye konuştu.

Denizlispor'un yetenekli oyuncusu Fatih Yiğen, transferlerle takımın gençleştiğini belirterek, "gençler çok iyi ve gerçekten yetenekli. Bu sene çok daha iyi yerlere geleceğiz. Tüm takım arkadaşlarıma sonuna kadar güveniyorum" dedi.

Carlos Alberto, geçen sezon kulüp başkanı dahil tüm oyuncuların elinden geleni yaptığını ifade ederek, "attığım goller ve verdiğim paslarla takıma faydalı oluğuma inanıyorum. Bu sene daha iyisini yapacağız. İki yeni Brezilyalı oyuncu da takıma faydalı olacaktır. Denizlispor'u daha da ileri taşımak için çalışacağız" şeklinde konuştu.

Yeni transfer Irineu Calixto Couto, takıma faydalı olmak için çalışacağını, Couto, Denizlispor'un Avrupa'ya açılmak için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Takımın yeni Breziyalılarından Douglas Daniel Braga da Denizlispor için en iyisini yapmaya çalışacaklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious