Denizlispor, Fenerbahçe'yi gözüne kestirdi

Denizlispor, Fenerbahçe'yi gözüne kestirdi.18183
  • Giriş : 06.05.2009 / 23:17:00

Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, takımının Fenerbahçe karşısında inançlı ve istekli oynadığı takdirde puan ya da puanlar alabileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Denizlispor, Turkcell Süper Lig'in 31. haftasında Fenerbahçe ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri'nde sürdürdü.

Teknik direktör Mesut Bakkal yönetiminde antrenman yapan Yeşil-siyahlılar; kondisyon ve pas çalışması yaptı. Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Mesut Bakkal, kendilerine ligde kalmak için en az 4 ya da 5 puan gerektiğini ifade etti. Fenerbahçe'nin zorlu bir rakip olduğuna değinen Bakkal, kendilerinin ve futbolcularının bunun bilincinde olduğunu vurguladı. Bakkal, "Her haftanın daha çok önemli olduğunu biliyoruz. Puan ya da puanlar almak için gideceğiz. İnşallah istediğimiz sonucu alıp son Ankaraspor maçıyla da bu işi tamamlarız diye düşünüyorum. Sakatlarımız ve cezalılarımız var, kolay maç oynamayacağız. Çünkü geldiğimiz noktada her maç zor. Ligde kalma garantimizi aldığımızda bu işte bitecek. İnşallah bu işi yapabilecek güçteyiz. Takım son hafta inançlı istekli oynadı. Bu inançlı istekli oyunu Fenerbahçe karşısında da devam ettireceğini düşünüyorum. Ettirdiği takdirde de iyi bir sonuçla döneceğimizi düşünüyorum, umut ediyorum." dedi.

Türk futbolunun, başarı ve başarısızlığı sindirdiği zaman daha iyi yerlere geleceğine inandığını belirten Bakkal, "Futbolda her şey var. Bunu çözsek bu kadar kaos yaşamayacağız. Geldiğimiz bu lig sıralamasında 7 tane yerli hoca savaş veriyor. Bu 7 takımın içinde bir tanesi düşecek. Bu düşenlerin içinde bence de her takımın puanı eşit ama başarısız olarak adlandırılacak yoksa yazık mı denilecek… İnanılmaz çok zor günler geçiriyoruz. Çok stresli günler geçiriyoruz. Hem oyuncu hem kulüp açısından, taraftar, basın açısından zor maçlar oynuyoruz." ifadelerini kullandı.

Denizlispor'un 11 maçta 20 puan topladığına dikkat çeken Bakkal, "Türkiye süperliğinde yıllardan beri çalışıyoruz inanılmaz bir puandır. Biz 20 puana bu emeğe daha fazla sahip çıkıp kümede kalma adına diğer takımlar gibi bizim de şansımız var. Bence güzel bir lig yaşanıyor. Hem üst tarafta, hem alt tarafta her haftanın heyecanlı olduğu bir lig herhalde hiç olamadıydı. Kopmalar oluyordu. Çok güzel bir lig yaşıyoruz çünkü. Ama inşallah biz daha fazla zevk alıp senenin patentini bir an önce alırız." şeklinde konuştu.

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin gazetelerde kendisine atfen ''Seneye Yokum'' şeklinde açıklamasını yorumlamasını isteyen gazetecilere Bakkal, "Bildiği bir şeyler vardır. Bu oyuncuları etkiler mi bilmiyorum. Ortam nedir ne iştir. Yorum yapmak istemiyorum. İddialı bir açıklama, belki artı bir motivasyon da olabilir." diye cevapladı.

Denizlispor kalecisi Özden Öngün de ligde geldikleri konumun belli olduğuna dikkat çekerek, "Denizlispor'un yıllardır Fenerbahçe'den puan aldığını biliyorum. Daha önce deplasmanda kazandığımız maçlarda puan aldığımız mücadeleyi sergilersek ben Fenerbahçe'den puan ya da puanlar alacağımızı düşünüyorum. Buradan puan alıp bu lige damgamızı vurmak istiyoruz." dedi.

Futbolcu Caner Celep ise artık kolay maçın kalmadığını, kayıpsız atlattıkları taktirde ligde kalacaklarını umut ettiğini söyledi. Celep, "Fenerbahçe maçını kayıpsız atlatmak istiyoruz. Takım olarakta bunu başaracak güçteyiz. İyi bir takım olduğumuzu herkes görüyor. Umarız bu maçtan 3 puan alıp Ankaraspor maçıyla da ligde kalmayı garantileriz diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Fatih Yiğen ise konumları itibarıyla rakiplerinin kim olup olmadığının önemli olmadığını ifade ederek, "Biz bütün maçlara galibiyet için çıkarız. Fenerbahçe maçına da galibiyet için gideceğiz. Bunu başaracak gücümüz var. İnşallah orada iyi Futbol sergileyip 3 puanla döneceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*